Люди

На Франківщині 215 бізнес-структур досі не подали дані про своїх власників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

25 вересня збігає граничний термін подання бізнесом відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) компаній – реальних власників компаній. Про це повідомляють в управлінні державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області.

Running businessman.

Для того, щоб внести дані, представникам компаній необхідно подати так звану Форму 4 до відділів реєстрації. Нині відповідні дані все ще не подали близько 215 тис. бізнес-структур.

Міністерство юстиції закликає представників бізнесу не відкладати цю справу на останній день. Це може призвести до черг та незручностей.

Нагадаємо, схожа ситуація була в травні цього року. Представники бізнесу в останній момент згадали про необхідність подати Форму 4 з даними про реальних власників компаній. Це призвело до черг та незадоволення з боку відвідувачів реєстраційних служб. Бізнесменам доводилося простоювати по кілька днів. І це не було гарантією, що ви потрапите до реєстратора.

Тоді Мін’юст та Уряд, йдучи на зустріч бізнесу, розробили та забезпечили прийняття закону, який відтермінував дату граничного подання документів на 4 місяці – до 25 вересня.

Законопроект спростив процес подачі даних для тих компаній, які все ж мають надати дані про кінцевого бенефіціара. Їм не доведеться наново заповнювати усі сторінки Форми 4. Якщо ви подаєте інформацію виключно по бенефіціарам, немає необхідності подавати всі сторінки. Достатньо титульної сторінки та сторінки з даними, які ви хочете подати.

Найбільш зручною ця новація буде для тих, хто вирішив надіслати заповнену форму поштою. У такому випадку закон вимагає, щоб підпис керівника був засвідчений нотаріусом на кожній сторінці документу. За новими правилами доведеться засвідчувати не 10 сторінок, а всього одну.

Ще одне нововведення – це можливість попереднього перегляду адміністратором заявок, поданих у електронній формі. У розділі онлайн-сервісів Мін’юсту можна подати скановану Форму 4. Її перевірить спеціаліст.

Якщо не буде помилок, реєстратор призначить конкретний час, коли зможете прийти з паперовим носієм і поза чергою здати документи. Однак, у разі спроби подати недостовірну інформацію про відсутність бенефіціарів, українське законодавства передбачає кримінальну відповідальність.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні