Люди Фото

Минулотижневий буревій на Франківщині знищив 700 га лісів (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Франківщині нещодавно пройшов сильний буревій. Лісова охорона попередньо оцінила масштаби пошкоджень: 681 гектар лісу, на яких росло близько 35 тисяч кубічних метрів деревини.

Найбільше постраждали ліси Ворохтянського лісгоспу. Тут негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100 куб.м). Також значних втрат зазнало Вигодське лісове господарство. Тут буревій знищив 88 гектарів лісу (9 330 куб.м), повідомило Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Читайте також: Буревій знищив ліс у шести лісництвах Франківщини (ФОТО)

У Брошнівському лісгоспі було пошкоджено 115 гектарів лісу (1500 куб.м), у Верховинському – 12 гектарів (400 куб.м), у Гринявському – 46 гектарів (2200 куб.м), з яких на площі у 6 гектарів пройшлись суцільні вітровали. У Калуському лісгоспі негода пошкодила 30 гектарів лісу (600 куб.м), у Надвірнянському – 20 гектарів (600 куб.м), у Коломийському – 25 гектарів лісу (1000 куб.м), з яких суцільне пошкодження насаджень відбулось на площі у 5 гектар. У Солотвинському лісовому господарстві було пошкоджено 100 гектарів насаджень (4000 куб.м), а у Осмолодському – 33 гектари (1800 куб.м), з них 3 гектари зазнали суцільних пошкоджень.

Передбачити таку стихію і зменшити її збитки та масштаби практично неможливо. Зараз необхідно вчасно оформити всі дозвільні документи та ліквідувати наслідки стихії з метою недопущення втрати якості деревини та поширення шкідників.

Обстеження усіх пошкоджених вітром ділянок буде проводити комісія. За результатами обстеження будуть прийняті рішення щодо проведення вибіркових чи суцільних рубок. Згідно чинного законодавства, кошти (рентна плата) з проведення цих рубок надійде до бюджетів місцевих рад.

На ділянках, де лісові насадження знищені повністю, будуть створені нові лісові культури.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.