Люди

Морги Запоріжжя переповнені тілами загиблих військових: 90% неможливо ідентифікувати візуально

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Запоріжжі, куди майже щодня привозять полеглих у жахливому “котлі” під Іловайськом, ситуація просто катастрофічна. Судмедексперти кажуть, що холодильні камери заповнені, до зберігання тіл військових залучили всі місцеві лікарні, але місця однак бракує, інформує ТСН.

Протягом останніх днів Запоріжжя стало справжнім транзитним пунктом “вантажу 200”. А в моргу в Волновасі немає води, залишилось лише троє працівників, які ще можуть витримувати неймовірне психологічне навантаження. Представник Самооборони Антон Алексєєнко розповів, що трупи без кінцівок із страшними пошкодженнями лежали не в холодильнику кілька днів. Тіла загиблих довелося загортати в поліетиленом і обклеювати скотчем.

90% неможливо індентифікувати візуально, потрібно проводити експертизу ДНК, а зробити її можна або у Києві, або у криміналістичному центрі, тому питання видачі тіл може затягнутися на місяці. У морзі вже давно немає місця для розміщення усіх загиблих. А тіла і далі привозять. Що робити далі, працівники не знають.

Експерти й санітари працюють цілодобово, але ситуація лише ускладнюється. Звернення до чиновників з проханням надати додатковий рефрижератор, щоб зберігати тіла, залишилися без відповіді. Знайти авто з холодильною установкою влада не може. Наразі у Запоріжжі намагаються якнайшвидше ідентифікувати хоча б тих бійців, які мають примітні родимки, татуювання чи медальйони. Але тих, кого можна упізнати, дуже мало.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні