Люди Світ

Монтян пробачили чергову провокацію. Адвокати в шоці, суд посміхається, СБУ чекає

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Адвокат із Києва Тетяна Монтян, яка захищає у суді франківського блогера Руслана Коцабу, вкотре шокувала під час судового засідання.

«Оскільки ми подаємо до Європейського суду, Україна за це відповідатиме — грошима. І я буду дуже щаслива, коли ця чесна влада буде розстріляна і повішана на телеграфних стовпах посеред Хрещатика, ви теж приєднаєтеся до них, — звернулася Монтян до колегії суддів. — Прошу скасувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та призначити запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою».

12fd336d34767ee1b8a9f042dfb980c0[1]

До теми. Справа Коцаби. Монтян у суді запропонувала свідку “в голову з ноги” (ФОТО, ВІДЕО)

На попереднє хамство судді регулярно мовчали, тепер дійшло до погроз під час засідань, але й це закінчилось нічим — у суді слова Монтян назвали провокацією.

«Івано-Франківський міський суд вважає, що це була виключно провокація адвоката Тетяни Монтян, спрямована на власний самопіар, — офіційно коментує прес-секретар суду Михайло Савлюк. — Суд не збирається допомагати цій людині з сумнівною громадянською позицією, реагуючи на її провокації. Суддя міг звернутися в прокуратуру, порушити кримінальне провадження за цим фактом. Але наразі суд не розглядає це як відверту погрозу».

Нагадаємо, у четвер, 26 листопада, адвокат Тетяна Монтян вкотре не втримала емоцій на суді Коцаби — цього разу взялась за суддівську колегію — Іннесу Болюк, Олесю Зеленко та Наталію Деркач. Суд саме розглядав питання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для франківського блогера, якого звинувачують у держраді й перешкоджанні діяльності армії. На її полум’яний спіч судді лише посміхнулися та подякували.

До теми. У суді над Коцабою Монтян назвала свідка зомбі та сказала, що він “несе ахінею”

Монтян взялась захищати франківського блогера з лютого цього року: ніби безкоштовно, хоч в інтернеті пише свої реквізити, мовляв, їздити на суди далеко й недешево. На засіданнях по справі Коцаби вона вже звично для всіх дозволяє собі бути нахабною — вже пропонувала у суді, що може «дати свідку в голову з ноги», владу на засіданнях регулярно називає «київською хунтою», Правий сектор — «клоунами у камуфло», свідків — «зомбі» з «сєкти Революції Гідності та боротьби з російським агресором».

За таку поведінку суд міг би хоча б написати скаргу в київську колегію адвокатів, за порушення адвокатської етики, але цього ніхто не зробив. Виглядає, що франківський суд — найтерплячіший у світі. «Репортер» вирішив з’ясувати, що ж мав би зробити суд із таким зухвалим адвокатом.

«Судді просто зобов’язані написати подання на неетичну поведінку адвоката у колегію, до якої вона належить, — каже івано-франківський адвокат Володимир Бандура. — Монтян грає на публіку, адекватні адвокати такого собі не дозволяють. Це — неповага до суду та власної професії».

У реєстрі адвокатів Києва написано, що свідоцтво Тетяні Монтян видала Київська міська кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (КДКА), тож скаржитись судді мали б туди…

«Коментувати ми зараз нічого не можемо, — повідомили у Київській міській КДКА. — Ніхто до нас не скаржився щодо цього. Якщо хтось вважає, що адвокат порушив правила адвокатської етики, то до нас звертаються зі скаргою. Наша комісія не слідкує за такими випадками, ми розглядаємо лише те, що надходить письмово».

«Це просто безумність суду, — дивується адвокат Володимир Бандура. — Суд не реагує, бо боїться чогось. Голова суду мав би зібрати прес-конференцію, розповісти про цей інцидент, але суд зайняв позицію равлика, який просто ховається постійно в мушлю».

Оновлення. 27 листопада суд таки зібрав прес-конференцію щодо цього прецеденту: Голова міського суду прокоментував «юридичний блеф та крилаті фрази» Монтян на засіданнях у Франківську.

Прес-секретар УСБУ в Івано-Франківської області Марія Римар каже, що Монтян могли б оштрафувати та навіть накласти адмінарешт, але СБУ тут нічого не вдіє.

«Монтян образила суд, але це в компетенції судді, він міг би вивести її із засідання, — каже Римар. — Суддя цього не зробив, отже, не вважав ці слова образою. Відповідно до статті 129 Конституції за неповагу до суду винні притягуються до юридичної відповідальності. Це визначено у статті 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тобто, неповага до суду, що виразилася у порушенні порядку під час судового засідання і вчиненні будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил, тягне за собою накладення штрафу або адмінарешт на строк до 15 діб. За прояв неповаги до суду має право покарати суддя — та це його право, а не обов’язок».

На запитання, що б робили в СБУ, якби Монтян у суді ще й закликала усіх «іти на Київ», відповіли, що тоді б відкрили кримінальне провадження. А поки міський суд мовчки терпітиме «провокації» скандальної Монтян у Франківську і надалі.

До прикладу, коли сестра льотчиці Надії Савченко Віра сказала у російському суді «Не суддя, а чмо», проти неї одразу ж порушили кримінальну справу — за неповагу до суду. На засіданнях в Івано-Франківську, принаймні у справі Коцаби, неповага й погрози стали вже звичними. Більше того, на них навіть не збираються реагувати.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні