Відео Люди Світ

День поспішайок: у Франківську в небо запустять кульки в підтримку недоношених дітей (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цьогоріч Івано-Франківськ приєднався до загальносвітової ініціативи – 17 та 18 листопада у місті відзначатимуть Міжнародний день передчасно народженої дитини. Приєдналися відділення передчасно народжених дітей обласної дитячої лікарні та відділення інтенсивної терапії для новонароджених дітей обласного перинатального центру.

Світ відзначає міжнародний день передчасно народженої дитини щороку 17 листопада. Саме цей день запропонував один із засновників Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. У 2006 році він пережив втрату глибоко недоношених трійнят. А 17 листопада 2008 року у нього народилася донечка. Тож цю дату він запропонував для передчасно народжених дітей.

В Україні Міжнародний день передчасно народженої дитини відзначають вдруге.

“Ця проблема завжди стоятиме осторонь, поки не торкнеться вас особисто, – вважає обласний неонатолог Людмила Тачинська. – Передчасно народжених дітей називають по-різному: ранні пташки, білі пелюстки, поспішайки. Ми піднімаємо цю проблему, бо виходжування таких діток – часто соціальна проблема, не лише медична”.

15128671_10154741222931350_100166980_n

З відзначення цього дня організатори хочуть ініціювати створення Асоціації передчасно народжених дітей. За словами медиків, на Івано-Франківщині щороку передчасно народжується майже 500 дітей. Цьогоріч в області передчасно народилися 390 малюків.

Людмила Тачинська наголошує: щораніше народжується дитина, тим більші ризики її виживання.

“Передчасні пологи – проблема не лише медиків, а й батьків, – говорить головний спеціаліст ДОЗ ОДА з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак. – У світі є тенденція до збільшення кількості передчасних пологів. Найважчими є дітки народжені до 27 тижнів. Найлегше доглядати малюків, народжених після 34 тижня”.

Мама передчасно народженої двійні Леся Баскова, дівчата якої народилися семимісячними, розповіла про свій досвід.

“Коли стаються передчасні пологи, ти потрапляєш в інший світ, – розповідає Леся. – Не вистачає моральної допомоги, бо мами залишаються самі зі своїм відчуттям вини, страхами й переживаннями. Я два місяці провела в реанімації і хочу підтримати та допомогти таким мамам. Вважаю, що створення Асоціації батьків передчасно народжених дітей сприятиме цьому. Будемо приходити до таких мам і підтримувати їх, вселяти їм надію”.

Світові медичні технології дозволяють виходити дітей, які важать від 350 грам. Найменшою пацієнткою, яку виходили на Франківщині, була Інночка, якій уже чотири роки. Вона народилася з вагою 630 грам.

Пропонуємо переглянути перелік заходів до Міжнародного дня передчасно народженої дитини в Івано-Франківську.

15078653_1217446051667762_5223825145391178400_n

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.