Люди

Меморіальний комплекс загиблим хорватам відкрили на Франківщині (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 5 листопада, в селі Глибівка Богородчанського району відкрили меморіального комплексу за загиблими хорватськими воїнами в роки Першої світової війни.

dsc0713107112016

На відкритті був Надзвичайний і Повноважний посол Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч, представники влади області, хорватській військові, а також тамтешні мешканці, інформує прес-служба ОДА.

dsc0717407112016

Це вже третій візит представників Хорватії. Раніше ПНУ імені Стефаника та Загребський університет домовилися про організаційні деталі з проведення робіт щодо впорядкування могил та відкриття меморіального комплексу.

На території подвір’я церкви Перенесення мощей Святого Миколая впорядковували майже півсотню могил. Збереглася також брама та пам’ятник, який привезли з Відня у 1917 році. На них викарбувані написи: «Тут поховані хорватські воїни 25-го Загребського і 26-го Карловацького полків австро-угорської армії, які віддали своє життя за батьківщину і за короля».

dsc0703907112016

Делегація з Хорватії також відвідала Глибівську школу, де відбулося відкриття двох фотовиставок: «Зелено-блакитна Хорватія» (виставка хорватських краєвидів) та «Хорватські воїни в селі Глибівка на початку XX століття».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.