Люди

Кутя під обстрілами: яким буде Святвечір на передовій – репортаж

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
​Напередодні Різдва в Україні традиційно відзначають Святвечір. Громадське радіо, дізналось, якою Тайна вечеря буде на передовій Донбасу.
Кутя від ВДВ

«У нас спокійно. Завтра тремо мак на кутю. Співаю на позиціях і включаю колядки з телефону. Вони чують, бо близько. Сподіваюсь, що дадуть мирно помолитись і приступити до вечері», — каже десантник Іван Золотий. Його рота стоїть на крайніх околицях Луганщини впритул до кордону з Росією.

Військовий родом із Львова, каже, на вечерю, як і на Різдво, стіл у бліндажі буде повний. Дружина надіслала велику бандероль з трьома видами вареників. У західних регіонах України на Святвечір вареники роблять із багатьма начинками. Найчастіше — з тушкованою квашеною капустою, з капустою і грибами, з картоплею й грибами, з квасолею.

«Я такий не один: он «Коту», «Лютому», «Козаку» і «Камандіру» теж прислали посилки, але у мене найбільша. Поряд стоять бригади, де більшість бійців із східної України, бо це бригади з тих регіонів, то ми ділимось. Сьогодні привезли їм пів-БТРу домашньої їжі. Там і домашня ковбаса, і кутя, і вареники, і грибочки мариновані, і пампухи з вишнею і маком, чого там тільки нема. Але «зросійчення» України дало своє. Вони особливо святкувати не збирались. Коли буде дембель, казали приїдуть вчитись натирати мак для куті у Львів», — жартує Золотий.

Бійці його роти чекають капелана, який приїде з проскурою. Це богослужбовий літургійний хліб, його капелан поділить між бійцями і роздасть кожному для споживання. Наступною буде кутя.

«Наймолодший з нас «гаврик» має її перехрестити ложкою. От так починається Тайна вечеря», — додав десантник.

«Вареники сказали тримати до завтра»

На Донеччині серед добровольців воює росіянин Максим на позивний «Ростов». Каже, вперше матиме Святвечір.

«Якщо чесно, для мене це чуже. Я не православний і ніколи не мав такої вечері. Минулого року на Різдво був з пораненням в госпіталі, там волонтери приносили кутю, солодощі. Цього року хлопці мають наміри щось робити, купили свічку, різні закрутки від волонтерів відкриємо. Буде кутя. Ще є вареники, ледь сьогодні їх не з’їв. Сказали тримати до завтра до Святої вечері. От я і чекаю», — розповів доброволець «Ростов».

Не далеко від позицій добровольців, бійці ЗСУ зварили пісний борщ і також збираються сідати до вечері.

«Зварили борщ, запалимо свічку, борщем і будемо вечеряти. Волонтери привезли багато смаколиків і домашнього вистачає теж», — розповів боєць АТО Андрій Посполіта.

На півдні АТО через активні вилазки бойовиків «ДНР» бійцям не до Тайної вечері, каже морський піхотинець Анатолій Кувач.

«Ми слухаємо колядки. Я скачав близько 20. Маємо маленький дідух. Постійно крутимо, якось це гріє душу. Якщо вечеря і буде, то дуже скромна. Ми в роботі. Нема часу розслаблятись», каже Кувач.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.