Люди Фото

Конференція ОБСЄ у Варшаві. Мешканці Франківщини, які були у полоні бойовиків, розповіли про катування (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Протягом двох тижнів з 21 вересня до 2 жовтня у Варшаві (Польща) триває щорічна конференція Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), на котрій представлена значна частина країн світу.

2

Основними темами на цьогорічних робочих засіданнях, є дотримання прав людини щодо свободи слова, приватності, мирних зібрань, свободи від катувань, права на життя, свободи пересування, совісті, релігії, переконань. Окрема увага приділяється обговоренню демократичних виборів, гендерної рівності, проблем біженців, боротьби з тероризмом.

У рамках конференції відбулась зустріч із представниками міжнародної спільноти, котру проводила Коаліція громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі», регіональним партнером якої виступила Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта», повідомила «Репортеру» Євгенія Бардяк, учасниця конференції та голова ІФОО.

6

На заході представили проміжні результати збору та аналізу отриманих свідчень від понад сотні колишніх полонених так званих Донецької і Луганської народних республік, серед яких 10 % опитаних родом з Прикарпаття. До слова, майже у всіх свідченнях згадується присутність російських військ та найманців на захоплених територіях.

5

Троє людей, які побували в полоні, приїхали у Варшаву, аби розповісти про ті жахливі катування, які їм довелося пережити.

Так, Вікторія К. пригадувала: «Посадили так, аби чоловік мене бачив, і їхній головний сказав іншим сепаратистам дати йому прозорий пакет, бо він «любить дивитися, як вивалюються очі». Надів мені на голову пакет і почав душити до втрати свідомості».

7

Ніхто з аудиторії не залишився байдужим. У підсумкових виступах представник американської делегації чітко дав зрозуміти, що США – за цілісну Україну.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.