Люди

“Коли людина хвора, то деколи достатньо з нею просто побути поруч”, – медичний капелан Роман Терлецький

Google+PinterestLinkedInTumblr

Вже 13 років отець Роман Терлецький здійснює духовний супровід хворих у центральній міській лікарні Івано-Франківська. Нещодавно посаду медичного капелана офіційно ввели у штат лікарні й віднесли до Відділення реабілітації та відновного лікування, пишуть у ЦМКЛ.

Роман Терлецький новини Івано-Франківська

Часто пацієнти мають велику потребу в духовній підтримці. Ми розмовляємо, разом молимось. Коли людина хвора, то деколи достатньо з нею просто побути поруч. Моє завдання – збудити віру, що Бог з нами і в тяжких обставинах життя, – говорить отець Роман Терлецький.

Священник каже, що духовний супровід відбувається тільки з вільного вибору людини.

Буває, пацієнти самі просять про сповідь і Святе Причастя. Якщо хворий без свідомості, то по бажанню рідних я здійснюю молитву. Якщо рідних немає, то з надією, що це людина віруюча, без дозволу можу над хворим помолитись. Це нікому не шкодить точно. Але найкраще – коли пацієнт при свідомості, бо тоді є його воля і бажання, – говорить священник.

Отець Роман Терлецький відвідує хворих у палатах. Каже, що конфесійна чи релігійна приналежність не відіграє ніякого значення: «Якщо пацієнт має потребу у розмові, то не є проблемою, що він православний чи мусульманин».

Медичний капелан ЦМКЛ зараз проходить спеціальний навчальний курс, затверджений Міністерством охорони здоров’я і Церквою.

Ми використовуємо австрійський досвід у підході до роботи з хворим. Нас навчають, як допомогти людині не впасти у відчай та зберегти життєву стійкість, додаэ отець Роман.

Читайте: УПЦ МП, попри вимогу, не виїхала з Лаври: проводить службу

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.