Відео Люди

Коли дивлюся через обʼєктив, війна вже не здається такою страшною, – «кіборг» «Багдад»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Книгу з фотографіями з Донецького аеропорту «ДАП» презентували у пʼятницю у Києві.  Автор фото, «кіборг» Руслан Боровик на псевдо «Багдад», був в аеропорту двічі. Вперше потрапив 29 листопада, коли сепаратисти відбили старий термінал, а вдруге – 16 січня. Тоді ж отримав поранення і не зміг залишатись на летовищі до його повної руйнації.  Тим не менш, боєць встиг зробити фотографії. Окрім оптичного прицілу, гранатометник 90-го окремого батальйону встигав дивитись і в об’єктив камери.

У фотокнизі боєць представив фотографії, які знімав, починаючи від тренувань на полігоні до найгарячіших моментів захисту Донецького аеропорту. Сам він не зміг бути присутнім на презентації, бо наразі  перебуває у зоні бойових дій на Донбасі. Та у телефонному коментарі Радіо Свобода боєць розповів, як фотографував прямо під час обстрілу.

«Дивитись в оптичний приціл гранатомета, а потім в камеру – я навіть не можу це порівняти… Я цілюсь в певну позицію. Те саме, коли відкладаю зброю і дивлюся через об’єктив – в такий момент трохи забуваєш про війну, вона здається вже не такою страшною», – зазначає Руслан Боровик.

Боєць також додає, що неможливо було пручатися, коли хотілось закарбувати момент у пам’яті.

«Пам’ятаю, треба було виходити на місцевість, яка прострілюється снайперами – підкрався, більш-менш налаштував камеру, швиденько піднявся, просунув об’єктив у бік того ж Донецька чи монастиря. Зробив кадр, присів, і ти бачиш і чуєш, як у відповідь щось летить», – ділиться спогадами «Багдад».

Ідея фотокниги народилась випадково. Коли бійця для свого проекту «Кіборги-2015» знімав фотограф Роман Ніколаєв, Руслан показав йому свої фото, і справа закрутилась сама собою.

«Я спочатку якось без уваги сприйняв це, він сказав вдруге, втретє… Потім мені стало незручно, я кажу: давай подивимось. Він дістав карту пам’яті з фотоапарата. Починаю дивитись і через 15 секунд я йому кажу: «Руслане, буде книга», – розповідає Роман Ніколаєв. Він упевнений, що книга має цінність саме тому, що ці фото зробив солдат.

Товариш Руслана, ще один боєць 90-го батальйону Максим Денисоввважає, що той правильно робив, фотографуючи події в аеропорту.

«Він – чудовий боєць, завжди як вів бойові дії, так і встигав фотографувати: камера завжди була при ньому, він встигав ще й фотографувати, і це не заважало. Приємно дуже, що тепер є пам’ять, що ця книга вийшла. Люди побачать, що там було», – ділиться емоціями про книгу Максим Денисов.

Наразі книгу випустили обмеженим накладом. Але, як розповів її автор, якщо буде ще один і книгу купуватимуть, на отримані кошти Руслан Боровик планує закупити тепловізори та нічні приціли для 90-го батальйону. І бажає,  щоб люди, гортаючи книгу, не забували про події в аеропорту. А особливо – про тих із захисників, кого вже нема.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.