Люди

Коломиянин Богдан Осадчук посмертно отримав «Медаль вдячності» від польської «Солідарності»

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 10 грудня, відбулася церемонія нагородження «Медалями вдячності». Це щорічний захід у Ґданську, де відзначають людей, які підтримували Польщу в її важкій боротьбі за свободу та демократію.

Голова Коломийської громади Богдан Станіславський мав честь прийняти нагороду журналіста і науковця Богдана Осадчука, пише Репортер.

На жаль, сам Богдан не довго проживав у Коломиї, яка є місцем його народження. Буремне міжвоєння XX століття тривало для нього у постійних переїздах і навчанні. Врешті він зупинився у Німеччині, де здобув науковий ступінь доктора за дослідження історії Східної Європи. Богдан Осадчук був одним з тих, хто протистояв «совєцькій» пропаганді та будував дружні україно-польські зв’язки. Єжи Ґєдройць високо цінував дослідження Богдана Осадчука та його внесок у формування польсько-українського діалогу поєднання, – розповів Богдан станіславський.

Богдан Осадчук вже у зрілому віці двічі бував у Коломиї, де його завжди тепло зустрічала місцева наукова еліта.

У 2001 році, за поданням Ярослави Ткачук, очільниці Національного музею народної творчості Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, Богдану Осадчуку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коломиї.

Виступаючи на церемонії, мав нагоду подякувати за підтримку та нагадати нашим партнерам, яку ціну сьогодні платить Україна за те, щоб російська навала не знищила демократичні цінності, зокрема й ті, про які писав Богдан Осадчук. Адже він був живим прикладом солідарності між вільними людьми. І така ж солідарність сьогодні демонструється у тому, що вільний світ допомагає Україні протистояти злу, – каже голова громади.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.