Люди

«Карітас Коломия» відкрив десятий шелтер для літніх переселенців

Google+PinterestLinkedInTumblr

Шелтер для переселенців віком від 60 років і тих, які мають інвалідність, відкрили 2 червня в Коломиї. Це — десятий прихисток для внутрішньо переміщених людей, який облаштував благодійний фонд «Карітас Коломия».

Про це Суспільному розповів директор організації отець Сергій Триф’як.

З його слів, це — не єдиний прихисток для маломобільних людей, який фонд відкрив від початку повномасштабної війни. Отець Сергій Триф’як каже: ще один шелтер з послугою стаціонарного догляду і підтриманого проживання облаштували в Ковалівці Нижньовербізької громади.

Переселенці зараз практично не прибувають до нас. Але ми бачимо, що залишаються тут літні люди, люди з інвалідністю. Вони потребують догляду. Дуже часто їх покинули або вони проживають у непристосованих місцях. На нашу думку, важливо забезпечити їм гідне перебування, — розповідає отець Сергій Триф’як.

Директорка шелтеру Надія Лапчинська розповідає: новий прихисток розрахований на 30 людей. Зараз в ньому проживають 15 переселенців, решта місць уже заброньовані.

Мешканцям прихистку надаватиметься чотириразове харчування. Також ми будемо підписувати декларації з нашими місцевими лікарями. Літні люди отримуватимуть кваліфіковану медичну допомогу, — каже Надія Лапчинська.

Переселенки з Бахмута Ія Сольона та Валентина Стадник жили у притулку в селищі Кути, де також мешкали сімейні пари. 1 червня їх переселили у Коломию.

Мені 88 років, я — з 1935 року. Я, напевно, тут найстарша з усіх. Погано чую. Мені дали слуховий апарат, а він не підходить. Не розумію, що кажуть. Мені повторяють 10 разів, — розповідає Ія Сольона.

Ставлення до нас гарне, годують добре. Вся увага нам, ми дуже вдячні, — каже Валентина Стадник.

За словами отця Сергія Триф’яка, благодійний фонд «Карітас Коломия» відкрив шелтери не тільки в Коломийській, а й у сусідніх громадах.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.