Люди

Калуську “розкрадачку гробниць” збираються випустити із психлікарні

Google+PinterestLinkedInTumblr

Жінка, яка відкривала склепи на старому кладовищі у Калуші, пройшла курс лікування у спеціалізованому закладі. Зараз її стан поліпшився, але питання, куди її повертати, наразі залишається відкритими.

Нагадаємо, звістка про те, що у Калуші на старому цвинтарі люди затримали молоду жінку, яка відкривала склепи, у травні облетіла все Прикарпаття. У пакеті у жінки тоді виявили кілька черепів, які вона намагалася віднести до себе додому. Вдома вона утримувала диких птахів, пишуть “Вікна”.

Після інциденту на кладовищі жінку направили на лікування. Зараз воно підійшло до завершення, але яка подальша доля 33-річної Наталії, залежить від рішень, які приймуть родичі та соціальні служби.

Як з’ясувалося, кімната на вулиці Вітовського, в якій живе калушанка, має статус службової. Її свого часу надали матері жінки, яка тривалий час працювала у ЖЕО. Після смерті рідної людини Наталія залишилася сама. Проте, без документів та засобів до існування.

Як повідомила директор Калуського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Дидич, наразі жінці допомогли отримати паспорт та оформили групу інвалідності:

“У лікарні їй виробили групу інвалідності. Ми допомогли їй навести лад із документами, тому вона вже має паспорт. Зараз залишилося зробити їй карточку для отримання пенсії і визначити її у державний заклад або ж знайти того, хто взяв би над нею опіку”.

Соціальні працівники з’ясували, що у жінки є чимало родичів. Тож, звернулися за допомогою до них. Галина Дидич розповівдає:

“Ми всіх родичів обійшли і просили, аби вони взяли Наталку після лікування на якийсь час додому. Їй потрібно це для подальшої соціалізації. Вона зараз цілком адекватна. Проте, ніхто з родичів не хоче нею зайнятися”.

Жінку можна відправити у державний заклад, бо тримати у лікарні далі її немає потреби. Проте, і з цим не все просто. За українським законодавством, для цього їй потрібно самій звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і дати згоду на проживання у відповідному закладі. Інший варіант — відправити її туди за рішенням суду. Але в суд теж хтось має подати відповідну заяву.

Соціальні працівники кажуть, що зараз лишати жінку напризволяще або повертати у середовище, з якого її витягли, не можна. Тому і далі проситимуть рідних про тимчасову опіку над нею або шукатимуть можливість прилаштувати її у спецзаклад.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.