Люди

Калушани зареєстрували петицію, щоб створити на кар’єрі пляж

Google+PinterestLinkedInTumblr

Мешканці Калуша звернулись до влади,  щоб на “мертвому морі” у кар’єрі створити пляж, адже велика кількість калушан вже роками купається на території кар’єру. Схожі ідеї вже висловлювали неодноразово, але зараз звернулись з офіційною петицією, про це повідомили “Вікна”.

Автор петиції — Сергій Курта — стверджує, що води та грязі кар’єру та хвостохвовищ №1 і №2 та напірної ємкості над кар’єром є бальнеологічним засобом лікування та профілактики захворювань рухово-опорного апарату та інших функціональних систем людини. У тексті петиції додається:

“Концентрація та склад солей води в Калуському кар’єрі досягає 20-35% і вони є подібні, а в деяких випадках унікальними, відповідно до складу води відомих курортів в Мертвому морі (Ізраїль) та озері Куяльник (м. Одеса). Якщо влада не хоче або не може, треба віддати ці землі в оренду приватному бізнесу і почати роботи по облаштуванню пляжу для купання та відпочинку на території калуського кар’єру!”

Раніше з міського бюджету Калуша було виділено 30 тис гривень для проведення аналізів на Домбровському кар’єрі. Дослідження проводились на виконання електронної петиції мешканців міста Калуша, які звернулись до влади з проханням визначити придатність технічних водойм Домбровського кар’єру для купання, а також визначити наявність чи відсутність лікувальних властивостей у вищевказаних розсолів на організм людини.

Проби відправили до Аналітичного центру науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків), атестованого в державній метрологічній системі на право виконання вимірювань.

Начальник управління надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Ігор Головатчук у результаті повідомив, що у пробах виявлено незначні підвищення концентрації заліза. Втім, купатися чи ні, і далі вирішують самі калушани.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.