Люди

Івано-Франківський студент створив макет шопки для біблійного саду в Маріямполі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Маріямполі Галицького району тривають роботи над облаштуванням першого в Україні біблійного саду. Цей сад був закладений 4 квітня 2011 року. На території 1 га розміщені скульптури, які відтворюють події, описані в Біблії.

“При вході до біблійного саду розташовані Райські ворота, які створили найкращі ковалі Європи, – розповідає голова ГО «Комітет з відродження Маріямполя», професор кафедри ендокринології Івано-Франківського медуніверситету Володимир Боцюрко. – Біля них – фігури апостолів Петра і Павла. Посередині алея, на якій встановлена фігура Матері Божої з Ісусиком, створена на основі ікони Матері Божої Маріямпільської. Ця алея ділить сад на дві частини: зліва усі події Старого Завіту, справа – Нового. Експозиція розпочинається від Адама і Єви. Далі – Сінайська гора, на якій стоїть Мойсей і тримає Декалог – 10 заповідей Божих. У саду висаджені рослини, які згадуються у Біблії – Неопалима купина, виноград, самшит, верба, смоківниця, гранат. Їх садили усі владики греко-католицької, римо-католицької і православної церков, народні депутати, ректори вузів. Справа – будуть відображені події Нового Завіту і перше, що зможуть побачити відвідувачі, це вертеп з 12 фігурами і Вифлиємською зіркою», 

Створити макет майбутньої шопки попросили архітекторів Університету Короля Данила. Проектом одразу ж зацікавився студент 4 курсу факультету архітектури і будівництва Валентин Кошманюк.

«Це робота, яка одразу буде втіленою в життя, тому робота над нею була дуже цікавою. Мій дідусь архітектор, я постійно в нього вчуся і уже виконував багато різних проектів. Різдвяна шопка матиме висоту 4,60 м, внутрішній діаметр шопки – 3 м.», – розповідає молодий архітектор.

Він зізнається, що мріє зробити проект і втілити його в життя – побудувати церкву. «Це найбільш бажане для мене», – каже хлопець.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні