Люди

Івано-Франківські аптеки приховують кількість проданих нарковмісних препаратів (ІНФОГРАФІКА)

Google+PinterestLinkedInTumblr

З кінця 2016 року Інститут аналітики та адвокації проводить дослідження в Україні. Воно стосується споживання сильнодіючих знеболювальних, а точніше опіоїдних анальгетиків. В ході дослідження цей інститут дізнавався кількість наркотичних засобів, які продали здебільшого комунальні аптеки. Але далеко не всі надали інформацію.

В Івано-Франківській області працює 15 аптек, які мають право розповсюджувати нарковмісні препарати. Комунальні підприємства або ж повністю проігнорували запит, або написали, що не є розпорядниками інформації.

Такі препарати можуть поліпшити якість життя смертельно-хворих пацієнтів (наприклад, онкохворих). Через що держава надає можливість «доступніше» отримувати знеболення.

Щороку, за даними МОЗу, понад 600 000 людей в Україні потребують такої допомоги. З них 20 000 – діти. У 2014 році в області майже 80 тисяч пацієнтів потребували знеболювальних.

Важливими препаратами наркотичного знеболення є Кодеїн, Трамадол, Морфін та подібні. Їх ще називають опіоїдними анальгетиками. Хоча Кабмін і затвердив порядок продажу таких препаратів, проте чи насправді знеболення стало доступнішим – відповісти сьогодні ніхто не може. За узагальненою інформацією моніторингового центру, можна побачити, що кількість використаних нарковмісних препаратів постійно зростає.

“З одного боку така статистика може свідчити, що знеболюючі насправді стають доступнішими. – коментує аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Втім, збільшення кількості використаних препаратів не завжди означає, що вони дістаються смертельно хворим. Аби це перевірити нам потрібна інформація з кожної аптеки-ліцензіата. І не просто загальні числа, а конкретику: скільки використали лікарні, а скільки хворі напряму отримали за рецептами.”

Жити без болю – це право кожної людини. Якими б хорошими не були закони, їх виконання необхідно перевіряти. В Івано-Франківській області поки зробити цього не вдалося.

Дослідження здійснене за підтримки МФ «Відродження».
Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.