Люди Фото

Івано-Франківськ має перший в Україні громадський ресторан

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 27 грудня в Івано-Франківську відбулося відкриття першого громадського ресторану «Urban Spase 100», засновником якого є 100 співвласників. Ініціатором цього проекту стала Благодійна організаціяя «Тепле місто».

DSC_3133

Перший громадський ресторан знаходиться в колишньому Будинку офіцерів за адресою Грушевського, 19.

DSC_3144

На його відкриття з’їхалися близько 70 співвласників зі ста, оскільки багато людей живе за межами країни.

DSC_3136

За словами одного з активістів команди «Теплого міста» Віктора Загреби, ресторан створений не з метою отримання прибутків, а з метою реалізації соціальних цілей.

DSC_3155

«Мета ресторану, як і «Теплого міста»- перетворення Івано-Франківська на сучасне прогресивне тепле місто з теплими людьми, – говорить Загреба. – Таке місто, в якому хочеться жити, в яке хочеться переїхати, хочеться повертатися. Яке дає приклад іншим містам України щодо сталого розвитку та якості життя».

DSC_3127

Також Загреба додає, що «Urban Space 100» буде доступним майданчиком для громадських та міських ініціатив. Тут планують влаштовувати лекції, семінари, концерти, кінопокази, які будуть безкоштовними для відвідувачів та організаторів.

DSC_3118

«Частина прибутків з ресторану, а це 80 % буде йти на проекти з розвитку міста, – говорить Віктор Загреба. – Куди саме, вирішуватимуть сто людей, які є інвесторами проекту».

DSC_3138

Куди направляти зароблені кошти з ресторану співвласники будуть визначати голосуванням. Такі зібрання будуть проводити чотири рази на рік.

DSC_3193

«Основне досягнення навіть не в тому, що відкрився ресторан, а те, що є середовище зі ста людей, в якому будуть виникати нові цікаві ідеї, — каже один зі співвласників проекту Віктор Левицький. – У мене є ідея, яку я давно виношую. Сподіваюся «Urban Space 100» допоможе її втілити. Це — громадський футбольний клуб, яким би керували самі уболівальники, і це стало б поштовхом до розвитку спорту в місті».

DSC_3124

Щодо меню ресторану, то за словами організаторів, воно складене за демократичними цінами. У приготуванні страв акцент зроблено виключно на здоровій їжі, приготованій з українських продуктів.

DSC_3208

Окрім смакування урбаністичної кухні для відвідувачі ресторану влаштували лекцію «Як розвивати громадський простір». Її провели відомі громадські активісти Андрій Зінченко та Марія Насєдкіна.

DSC_3226

Кулмінацією святкового вечора став виступ відомого гурту «Zapaska» з Камянця-Подільського.

DSC_3236

DSC_3197

DSC_3186 DSC_3206 DSC_3230

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.