Люди Світ

Івано-Франківськ, Калуш, Коломия та Надвірна разом вирішуватимуть проблеми зі сміттям

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 11 травня, Івано-Франківська ОДА підписала з Меморандуму про партнерство та співпрацю у сфері поводження з твердими побутовими та промисловими відходами з Івано-Франківською, Калуською, Коломийською, Надвірнянською міськими радами.

«Міські голови готові до кроку, аби об’єднатися щодо у вирішення спільними зусиллями проблеми сміття, – говорить голова ОДА Олег Гончарук. – Тут нема жодної політики, жодної складової, яка може повпливати на наші дії. Хочемо комплексно вирішити це питання, бо це спільна проблема».

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, щороку область продукує 300 тонн сміття в рік.

«Наш міський полігон приймає якщо не половину, то добру частину сміття з цілої області. Самостійно вирішити цю проблему ми не можемо, – каже Марцінків. – Але маємо певні успіхи. На День міста ми відкрили першу в Західній Україні біогазову установку. Її вартість близько півтора мільйони євро. Але без будівництва великого сміттєпереробного заводу, який може вирішити питання цілої області, а може й регіону, самостійно не можемо».

Міський голова Коломиї Ігор Слюзар заявив, що сьогодні зроблено перший крок, до того, аби зрушити з місця законопроект про «зелений тариф».

«Цих підписів достатньо, аби починати працювати з Верховною Радою, – говорить мер Коломиї. – Переробка сміття економічно невигідна в Україні по причині, що нема «зеленого тарифу» на переробку сміття. Буде зелений тариф – від інвесторів не будуть закриватися двері. Підписання меморандуму – перший крок до цього».

Олег Гончарук також зазначив, що до співпраці буде залучати голів всіх селищних та міських рад.

«Підписання нашого меморандуму є декларацією того, що Івано-Франківська область єдина в плані сміття і нам треба допомогти на державному рівні, але це вже буде другий крок», – каже Гончарук.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: