Відео Люди

Франківський будинок нічного перебування розширив сферу послуг (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У новому приміщенні та за новими правилами. Івано-Франківський будинок нічного перебування розширив сферу послуг.

Тепер безхатченків зустрічають на першому поверсі – в окремих кімнатах на трьох осіб.

На базі цих кімнат у майбутньому планують відкрити соціальний готель, для бездомних людей які цілком інтегрувалися в суспільство, а можливості придбати житло не мають. Та наразі тут чекають на всіх, кому потрібен тимчасовий притулок. Щоправда є умова – вони повинні відмовитися від асоціального життя.

А ось у підвальному приміщенні, де раніше був притулок, тепер діє Центр допомоги людям, які перебувають у безпорадному стані. Перший в Україні. Тут є дві окремі кімнати для чоловіків та жінок на 10 ліжкомісць. І хоча відкрився трохи більше місяця тому – нині працює на повну потужність. Щодня сюди доставляють 2-3 людей у стані алкогольного сп’яніння. Аби вони під наглядом муніципальної варти та медиків з ЦМКЛ могли прийти до тями.

Загалом нині на обліку в будинку нічного перебування – сім десятків осіб. І основне завдання його працівників не лише прихистити безхатьків, але й представляти їх інтереси.

Вдень у притулку тихо та порожньо. Безхатьки збираються тут о 18.00 та йдуть рано-вранці. Нині їх не більше 15. А от справжній ажіотаж, прогнозують, буде із настанням сильніших морозів. І нагадують – тут працює цілодобовий пункт обі­гріву. В окремій кімнаті, якою можуть скористатися всі охочі, чекає теплий чай та смаколики.

Деталі в сюжеті каналу 402:

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні