Люди

Франківські школярі вчитимуться шість днів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Батьки прикарпатських школярів стурбовані чутками про перенесення початку навчального року. Містяни перемовляються між собою про те, що діти підуть до школи не 1 вересня, як зазвичай, а 15 серпня.

Схожа інформація фігурує й в інших областях. Зокрема в Тернополі називали навіть 8 серпня, а у Львові й Хмельницькому – 15 серпня. Така ситуація склалася через відмову Росії постачати природній газ, тому з метою економії бюджетних коштів чиновники на рівні конкретної області вирішують, яким чином слід оптимізувати освітній процес.

школярі

Щоб спростувати чи підтвердити інформацію в Івано-Франківську та області «Галицький кореспондент» звернувся до заступник голови ОДА з гуманітарних питань Сергія Адамовича.

«На спільній нараді ми визначили, що змін в області щодо початку навчального року не буде, – коментує ситуацію Адамович. – Діти не готові починати навчання в середині серпня, тому це загрожувало б розпочати навчальний рік без повної кількості школярів. Проте, є прийняте рішення про шестиденне навчання, що виправляє ситуацію. За рахунок цього дня ми вирішуємо питання економії. Крім того, в деяких школах в різних районах області газу немає, а приміщення обігріваються за допомогою твердопаливних котлів, тому тут немає сенсу починати навчальний рік швидше».

Як розповідає заступник голови ОДА, залежно від кількості зекономлених на суботах днів будуть пролонговані зимові канікули.

Тож на Прикарпатті діти підуть до школи 1 вересня та навчатимуться шість днів на тиждень.

Write A Comment