Люди Світ Фото

Франківські рятувальники розповіли, як діяти під час оголошення тривоги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

5 лютого в Івано-Франківську відбувся семінар для представників місцевих ЗМІ щодо дій населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Також, рятувальники розповіли, як діяти під час артобстрілу і бомбардування житлових масивів.

IMG_1501

Якщо у вашому місті лунає довготривала сирена то це означає, що щось негаразд. В цей час потрібно увімкнути радіоприймачі та телевізор щоб прослухати повідомлення про небезпеку та подальший інструктаж. Приблизно повідомлення звучатиме так:

IMG_1506

” Увага! Передаємо інформацію управління з питань надзвичайних ситуацій Івано-Франківської облдержадміністрації. Громадяни, повітряна тривога! Повітряна тривога! Повітряна тривога! Відключіть світло, газ, погасіть вогонь у печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас харчів. Попередьте сусідів та допоможіть хворим та людям похилого віку вийти на вулицю. Як найшвидше дістантеся захисної споруди або заховайтеся. Дотримуйтесь спокою та порядку. надалі слухайте повідомлення про подальші дії”.

IMG_1522

Це повідомлення буде повторюватись тричі.

IMG_1519

На випадок такої ситуації в іванофранківців має бути зібраний тривожний рюкзак. Там мають бути теплі речі, змінне взуття, засоби гігієни, медикаменти, питна вода, запас їжі на перший час та документи. Вага такого рюкзака не має перевищувати 50 кг., однак, все залежить від маси тіла.

IMG_1528

Рятувальники наголошують, що люди не повинні ігнорувати звук сирени, адже, навчальні тривоги в нас проводять планово і про це повідомляють заздалегіть.

IMG_1500

При артобстрілах, ховатися в підвалах панельних будинків рятувальники не рекомендують, бо якщо в нього влучить снаряд то будівля може рухнути. Не можна знаходитись біля вікон та предметів, які можуть обвалитися. Якщо ж в цей час ви знаходитись на вулиці, а поруч немає захисних споруд потрібно лягти на землю і притиснутись до бардюру. Якщо ж ви натрапите на обстріл під час поїздки в авто, то повинні вийти з машини, відійти від неї мінімум на 15 метрів, лягти в канаву або просто на землю. Лежати потрібно для того щоб знизити шанс падіння осколків. Усе це не допоможе при прямому влучанні, але знизить ризик осколкових поранень.

IMG_1523

Якщо після обстрілу ви виявили будь-який не відомий вам предмет, одразу ж повідомте рятувальників. Ні в якому разі його не можна брати до рук та намагатися зрушити його з місця будь-яким іншим способом.

IMG_1524 IMG_1496 IMG_1495 IMG_1494

 

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні