Люди

Франківські медики намагаються реформувати свою галузь

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар для медиків області на тему «Реформа медицини: госпітальні округи та функціонування первинної ланки охорони здоров’я».

У заході взяли участь керівники багатьох державних структур, зокрема Юрій Ганущак – директор Інституту розвитку територій. Він зазначив, що освіта і охорона здоров’я є тими галузями, які найбільше цікавлять людей і є першочерговими для них, повідомляють в Івано-Франківській ОДА.

«Охорона здоров’я у нас побудована за радянським принципом, – говорить директор Інституту розвитку територій. – І є зараз дві альтернативи: перша з яких – бюджетна, інша – страхова медицина. Бюджетна, коли немає окремого фонду і є ризики неоплат, які наявні в усіх державах. При страховій медицині створюються окремі страхові фонди, де кожна людина платить зі своєї кишені певну суму грошей, порядку 9% від заробітної плати, і держава, за поданням оператора цього фонду, оплачує послугу».

У своєму виступі спікер детально зупинився на повноваженнях госпітальних рад, формуванні бюджету, дорожній карті та нормативних документах, які необхідні для функціонування госпітальних округів. Також спеціаліст навів приклад як створені госпітальні округи у Дніпропетровській та Житомирській областях.

У свою чергу в.о. директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан поділився баченням щодо поділу на госпітальні округи Івано-Франківської області.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.