Люди Фото

Франківські десантники повернулись із АТО на два тижні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У ніч на вівторок, 14 січня, із зони бойових дій у Івано-Франківськ повернулися бійці першого батальйону 80 аеромобільної бригади, пише Галка.

JPEG_0074

Захисники держави, частина з яких раніше служила в міліції, поїхали у Меморіальний сквер, аби відвідати могили загиблих в АТО побратимів.

Загалом у першому батальйоні 80 аеромобільної бригади служить майже два десятки прикарпатців.

JPEG_0065

“Зараз непросто, але найскладніше було в кінці серпня-вересні. Тоді практично у Луганській області за нами нікого не було. Фронт, як такий, ми тримати не могли. Але постійно маневрували і сковували сили терористів. Господарська частина була знищена. Кухні чи іншого державного забезпечення не було. Фактично вижили завдяки допомозі волонтерів, українського народу”, – згадує колишній керівник місцевого спецпідрозділу “Сокіл” Ігор Синяк, який на фронті відростив козацького чуба та вуса.

JPEG_00581

За бійцями їхньої бригади, розповідають франківці, загарбники оголосили справжнє полювання. Адже саме вони, кажуть, знищили перші сотні псковських десантників. Тож позиції “80-тки” постійно обстрілювалися ворожою артилерією. Українські десантники навіть чули, що за смерть їхньої тактичної групи обіцяли винагороду у 2 мільйони доларів США.

JPEG_0061

“Умови такі були, що ми по місяцю не бували на базі. Що це означає – спали на землі, хліба, бувало, й тиждень не бачили. Не мали доступу і зв’язку із базою – адже виконували специфічні завдання”, – розповів Ігор Синяк.

JPEG_0056

Захисникам держави дали 15 днів на відпочинок. Чоловіки зізнаються – цього часу занадто мало на відновлення після виснажливих місяців на війні. Однак вони без сумніву повернуться у частину у визначений термін.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні