Люди

Франківська підприємиця Наталка Найда: «Все, що я можу – це продовжувати розвивати бізнес»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До 24 лютого 2022 року Наталка Найда займалася розвитком компанії Framiore – шукала інвестиції, партнерів, впроваджувала інновації.

За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення, вона з командою перемогла в національному відборі серед українських стартапів і готувалась до South by Southwest (SXSW) в Остіні. Це міжнародний фестиваль, який проводиться з 1987 року і в березні 2022 року, вперше за всю історію, делегація українських компаній планувала там представити свої продукти та рішення. Натомість 25 лютого у Framiore пошили перший прототип спальника для військових, повідомляє «Гендер в деталях».

Наталка Найда

Процес зі спальниками був більш менш налагоджений – ми мали постійний запит від підрозділів, познаходили матеріали – попри те, що це було непросто, адже в перші тижні мало хто працював, були люди які рейзили на це все кошти, — розповіла Наталка Найда.

Водночас організації, які займались медициною, шукали екіпажі на легкових автомобілях для довозу медикаментів до Києва і ближче до фронту.

Я долучилась до них. Пам’ятаю, навіть, той перший дзвінок: «Наталю, потрібно доставити медикаменти до київського госпіталю». У мене підкосились ноги, – розповіла Найда. – Ми з товаришкою їздили на її червоному яскравому авто – завдяки тому, що це був гібрид, нам вистачало палива в один бік без дозавправки. Везли туди ліки, ночували в госпіталі, забирали людей і повертались в Івано-Франківськ, — пригадує жінка.

Таких екіпажів було десятки. З часом все систематизувалось і налагодилось, у гру вступили великі фонди, великі вантажі та системна робота.

Хочу вірити, що завдяки таким екіпажам і людям ми протримались перший місяць, — говорить Наталка.

Тим часом компанія Framiore продовжувала розвиватись.

Виклики зараз — це продовжувати роботу над розвитком бренду. Адже, світ продовжує рухатись, і технологічно розвиватись. Тримати темп стало складно. Проте, разом з бельгійськими партнерами, ми почали роботу над створенням капсули речей, які регулюватимуться під фігуру. В нас стався переломний момент в зміні стратегії, виникла нова модель партнерства і розвитку. Хоч ще не знаю куди вона нас приведе, — зізнається Найда.

Паралельно Framiore шукає підтримки для виготовлення спальників та спецформи на фронт.

Важливо бути чесними з собою: ми живемо в країні у якій йде війна. І зараз на порядку денному стоїть питання майбутнього України як країни. Все, що я можу – це продовжувати розвивати бізнес, жити та всіма своїми вміннями долучатись до перемоги. Не тому, що ми можемо це собі дозволити, а тому, що це наш вибір, — каже Наталка Найда.

Читайте також: Франківська майстерня робить унікальні футболки, аби зібрати гроші на дрон для військових (ВІДЕО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.