Люди

Франківська облрада звернеться до Уряду щодо «антиукраїнських настроїв» у Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Депутати Івано-Франківської облради прийняли звернення щодо навіювання антиукраїнських настроїв у частині польського суспільства.

383898080

У зверненні йдеться, що в Польщі здійснюються антиукраїнські провокації, які нівелюють позитивні напрацювання між країнами. Депутати вважають, що ці провокації здійснюються свідомо окремими політичними силами, або ж спецслужбами іноземних держав.

Зазначимо, що лише у період із 2014 по 2016 роки на території Республіки Польща скоїли щонайменше 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань. Востаннє таке було 9 жовтня 2016 року в селі Верхрата Підкарпатського воєводства. Тоді активісти окремих ультраправих організацій, що відомі в тому числі і своєю співпрацею із терористичними угрупуваннями «ДНР» і «ЛНР», знесли хрест над могилою вояків УПА.

«Представляючи найвищий представницький орган Прикарпаття, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до наших польських партнерів з вимогою забезпечення належного розслідування та невідкладного притягнення до відповідальності винних у вчинених провокаціях, якнайшвидшого відновлення сплюндрованих українських пам’ятників та місць поховань й уникнення одностороннього трактування історії в майбутньому», – зачитав звернення керівник фракції ВО «Свобода» Михайло Королик.

Його планують надіслати до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкла.

Нагадаємо, на попередній сесії депутати облради не підтримали звернення про «антиукраїнські настрої» в Польщі.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні