Люди Світ Фото

Франківська обласна дитяча лікарня отримала сучасне обладнання на мільйон гривень для відділення онкогематології (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
27 липня ПриватБанк спільно з благодійним фондом “Допомагати просто!” вручив обласній дитячій клінічній лікарні сучасне медичне обладнання для відділення онкогематологіії.
“Нашому фонду 5 серпня виповниться вже 6 років. Для нас це традиція – закуповувати обладнання тим категоріям населення, які цього потребують, – розповідає Анна Павлова, директор Всеукраїнського благодійного фонду “Допомагати просто!”. – Ми вирішили зробити акцент саме на діагностичному обладнанні, адже це допомагає лікарям не лише пришвидшити процес визначення хвороби, а й навіть врятувати життя.”
Нове обладнання, а саме біохімічний аналізатор експертного класу HumaStar 200, може видавати до двохсот тестів крові за одну годину. Також скорочується кількість необхідного для аналізів персоналу: якщо раніше потрібно було чотири працівники, то зараз цілком впорається і один.
Загальна вартість приладу разом із річним запасом реактивів – 941 тисяч гривень. До слова, такий же прилад є в дитячій лікарні на вулиці Чорновола. Щоправда, його придбали, а не отримали в подарунок.
“Коли ми робили замовлення реактивів, ми розрахували їхню кількість на рік роботи. Згодом ми будемо закуповувати ці реактиви за державний рахунок, – пояснює Радислав Котурбаш, головний лікар ОДКЛ. – До цього ми робили аналізи на півавтоматах, а нове обладнання – на ступінь вище попереднього.”
Також головний лікар попередив, що аналізи для пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, будуть безкоштовними. А от амбулаторні хворі платитимуть – як у всіх приватних лікарнях.
За зібрані благодійним фондом кошти закупили 13 апаратів для дитячих лікарень десяти областей України. Загальна вартість обладнання – понад 8,4 мільйони гривень. Івано-Франківськ отримав обладнання першим.
“На жаль, наше онкогематологічне відділення не є укомплектоване на тому рівні, на якому хотілося б, тому це дуже корисний подарунок. Це – крок назустріч нашим дітям,” – каже Ігор Пасічняк, заступник голови ОДА.
За словами Лідії Матвіїв, заступника головного лікаря по лікувальній роботі ОДКЛ, апарат може одночасно досліджувати до 50 взірців крові. Основні його переваги – це надвисока точність, якість та швидкість.
“ПриватБанк турбується не тільки про свій фінансовий стан і фінансовий стан наших містян. Ми допомагаємо постраждалим від стихійних лих, бійцям АТО та дітям, – говорить Юрій Акуленко, директор Івано-Франківської філії ПАТ КБ ПриватБанк. – Навіть після того, як ми стали державним банком, ми підтримуватимемо різні благодійні програми.”
Також представники ПриватБанку та фонду закликають небайдужих приєднуватися до їхнього проекту. Благодійні внески можна перерахувати кількома способами – на сайті самого фонду, в терміналах самообслуговування і в мобільних додатках.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.