Люди Фото

Франківська фотохудожниця оприлюднила другу частину проекту “Архітектура. Музика. Балет” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фотохудожниця Йордана Дранчук оприлюднила в мережі Фейсбук ще одну частину мистецького проекту “Архітектура. Музика. Балет”.

Проект «Архітектура. Музика. Балет» має на меті підвищення туристичної та творчої привабливості Івано-Франківська шляхом привернення уваги громадськості Івано-Франківська до питання збереження архітектурної спадщини міста та підвищення інтересу до класичних видів мистецтва і творчості через контрастне поєднання архітектури та класичного балету.

«Архітектура. Музика. Балет» є фотопроектом, який об’єднає синергію декількох видів мистецтва – художню фотографію, класичний балет, камерну музику – з метою збереження архітектурного багатства міста та розвитку культурного життя Івано-Франківська. Збереження архітектурної цілісності міста сприятиме розвитку його туристичної привабливості, а також формуватиме у мешканців міста, зокрема, молодого покоління, класичних естетичних смаків.

“Сьогодні це Обласна бібліотека по вул. Чорновола,  і цій будівлі вже понад 100 років, її історію читайте нижче.
Будинок-пам’ятка архітектури за адресою Чоровола 22 побудований в 1913 р., має свою багату історію.


Автором проекту та керівником будови був Ф.Януш – творець перших у місті п’ятиповерхових залізо-бетонних будівель. Кам’яниця має велике містобудівне значення, так як належить до перших споруд у місті зведених у стилі функціоналізму. Чотирьохповерхова, з лаконічною пластикою, з зображенням на аттику герба Галичини – лева, що спирається на скелю.
1916 році камяниця стає «Народним Домом», а після проголошення ЗУНР – штабом української громади міста. В ній працювали філія «Просвіти», «Українська бесіда», «Молода громада».
Будинок бачив в своїх стінах відомих діячів Галичини: Л.Бачинського, В.Яновича, І.Мирона. виступали тут і М.Грушевський, С, Русова. Після війни в приміщенні знаходились філіал Музичного інституту ім.Лисинка та банк «Самопоміч», перший поверх займали крамниці.
Четвертий поверх був відведений під житлові приміщення. В останні роки життя тут мешкав і мав свою адвокатську канцелярію Лев Бачинський – колишній віце-президент ЗУНР, голова радикальної партії, адвокат, довголітній депутат австрійського та польського парламентів. Бував тут у гостях Бачинського і видатний письменник В. Стефаник.


У 1941-44 роках в будинку розміщувалась філія Українського центрального комітету, яку очолював викладач місцевої гімназії Микола Лепкий (молодший брат відомого письменника Б.Лепкого).
У радянські часи у будинку розміщувались обласний та міський суди, юридична консультація, обласна колегія адвокатів.


Від грудня 1996 року ним володіє обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка, найбільша книгозбірня області. До послуг читачів — майже півмільйонний книжковий фонд, фонд періодичних видань, який включає понад 900 назв, повнотекстові бази даних EBSCO, Омега, фонд електронних видань.
Історична довідка від Марії Козакевич та ГО “ФЯТБ”
Балерини- учениці Балетна школа ім. Вадима Пісарєва , м.Івано-Франківськ”, – йдеться на сторінці Yordana Dranchuk у Фейсбук. 

Більше фотографій проекту на сторінці авторки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.