Люди Розваги Світ Фото

Франківцям покажуть виставу «Сталкери» на великій сцені

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про це сьогодні, 22 лютого на прес-конференції в облмуздрамтеатрі розповіли режисер вистави Стас Жирков, відома актриса Ірма Вітовська та директор театру Ростислав Держипільський. Прем’єра вистави на великій сцені відбудеться 9 березня о 18.00.

DSC_1391

За словами Ростислава Держипільського вистава «Сталкери» за п’єсою Павла Ар’є стала однією з найбільших подій у театральному житті України і він радіє, що франківці зможуть її подивитися ще раз.

Нагадаємо, що виставу презентували у травні минулого року, під час фестивалю сценічних мистецтв.

«За цей час вистава змінилася, стала такою м’язистою, бо перейшла на велику сцену, – говорить режисер постановки та художній керівник київського театру «Золоті ворота» Стас Жирков – З’явилося більше глядачів, більше енергії від акторів».

DSC_1393

У виставі головну роль – 86 річну бабу Прісю, яка живе у зоні відчуження грає Ірма Вітовська. Відома актриса розповідає, що це її перша робота після довгої перерви з театром і дуже потужна.

«Я називаю цю роль – сповідь, бо те, що говорить баба Пріся абсолютно начинене в мені, – говорить Ірма Вітовська. – Я усвідомлено говорю ті речі, які закладено автором. Точно знаю, про що вона говорить. Це дуже важливо, бо ти не просто доносиш текст і його розмальовуєш, а ти абсолютно солідарний з тими речами про які говорить твій персонаж. Це твоя біль».

Також Ірма Вітовська та Стас Жирков наголошують на важливості возити виставу на Схід та Південь України, аби скріплювати розбіжності у думках та поглядах людей. Треба вести матеріал, який працює з мізками.

DSC_1394

«Ця вистава домайданна, – пояснює актриса. – На тих територіях часто у тому, що зараз відбувається винять Майдан. Люди залишилися у тій домайданній історії, там законсервовані. Через цю бабу Прісю мають зрозуміти, що цього неможливо було уникнути. Це можливість склеїти і дати зрозуміти, що все так і мало статися. Нехай з десяти, лише у двох повернеться голова – то вже є перемога. Коли повернемо людей, повернемо території. Не інакше».

Вже сьогодні «Сталкери» поїхали на гастролі до Рівного. Також виставу побачать чи не у всіх найбільших містах України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.