В Івано-Франківську відбувся прем’єрний показ документально-художнього фільму «Добровольці Божої Чоти», який описує історію творення нової української армії.
Показати фільм франківцям приїхав один із його режисерів Леонід Кантер та деякі герої стрічки.
Перед показом, Леонід Кантер розповів, що фільм набув великої популярності в тих містах, в яких вже його показали. За його словами це пов’язано з тим, що у світлі останніх подій люди почали більше цікавитись всім українським.
«Насправді, це мене дуже надихає. Хочеться працювати далі і робити ще більше якісних, цікавих та українських фільмів», – зазначив режисер.
За його словами, найважче було монтувати стрічку. Бо раз за разом доводилось переживати війну.
«Ми знімали живих героїв, а коли монтували – багато з них вже не було, – розповів Кантер. Якщо переглядати ці кадри постійно то на психіці це залишає свій відбиток. Тому ми були змушені припинити роботу на деякий час».
Робота над «Добровольцями Божої Чоти» тривала понад чотири місяці. Фільм розрахований не лише для українців, а й для показів закордоном.
«В цьому фільмі ми дуже хотіли показати світу хто такі українці та за що вони борються, – розповідає режисер. – Ми не показуємо їхнього ворога, це не так суттєво, головне, що вони борються за свою незалежність, за свої цінності. Тому в англійському перекладі фільм називатиметься «Українці». Хотілося б щоб саме такий образ українців формувався у жителів інших країн».
Найближчим часом фільм покажуть в Італії, в Польщі, Франції, а також авторів фільму запросили вже в десяток міст США та Канаду. Також фільм покажуть на більш ніш ста кінофестивалях, що дасть змогу показати реальні події на сході України і донести інформацію до широкої авдиторії.
Сюжет:
Повсталий народ скинув кримінальний уряд і вигнав васалів Російської Імперії. Розлючений колонізатор кидає на Україну свої війська та захоплює частину території. Президент України підписує угоду про перемир’я та лінію розмежування сторін.
Згідно цієї угоди Донецький міжнародний аеропорт опинився за лінією. Але патріоти-добровольці не згодні віддавати його ворогові. 242 дні тривала героїчна оборона, аж врешті під прицільним обстрілом танків будівля аеропорту завалилась. Люди витримали, не витримав бетон.
Comments are closed.