Люди Фото

Франківцям показали кращі проекти дитячого простору

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Міжнародний день захисту дітей, на площі Міцкевича відбулася презентація робіт конкурсантів відкритого Міжнародного конкурсу «Child-friendly public space». Це спільний проект ГО «Мами Прикарпаття», БФ«Тепле Місто» і департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківська.

DSC_0600

У конкурсі взяли участь понад 700 учасників з 75 країн світу. Завдання архітекторів полягало у тому, аби їхній проект був безпечним, візуально схожим з середовищем, доступним для виготовлення та зрозумілим для дітей.

DSC_0584

«Маємо 79 робіт це фантастично гарний показник, – говорить один з членів журі, головний архітектор міста Володимир Гайдар. – Коли в Європі проводять такі конкурси і якщо є показник 30 робіт – це все успіх».

Компетентне журі відзначило десятку кращих робіт, які франківці та гості міста зможуть роздивитися і оцінити на вулиці Вітовського. Виставка триватиме до 1 липня.

DSC_0575

Щодо переможців, то перше місце і грошовий приз – 1800 євро виборола команда з Китаю. Вони представили свій проект дитячого простору у Привокзальному сквері.

DSC_0574

«Тут представлено аналіз ситуації і спроба втілити проаналізовані результати, – говорить Гайдар. – З цієї роботи можна пропрацювати таку глобальну урбаністичну річ, зв’язавши залізничний вокзал, міжнародний вокзал, який ми плануємо у генплані з підземними, наземними переходами, паркінгами. І тоді ця ідея може бути втілена».

DSC_0588

За словами Гайдара, є робота, яка може бути втілена вже. Це робота команди архітекторів з Рівного Світлани Мартинюк та Романа Ковальчука. Вони й отримали друге місце та 1600 євро. Їхня робота буде цікава не лише для дітей, але й для дорослих. Рівняни розробляли дитячий простір навколо площі Міцкевича.

«Ідея була не лише створення суто дитячого майданчику, а такого публічного простору, який би був зручний для дітей і дорослих, – пояснюють «срібні» призери. – Дитячі трамплінчики, штучно створені ландшафти можуть використовуватися звичайним студентом, який захоче почитати книжку. Тут є кілька зон – активні і пасивні».

Третє місце отримала команда архітекторів з Індонезії. Вони представили свій проект дитячого простру на місці бомбосховища біля ОДА.

DSC_0571

DSC_0592 DSC_0578 DSC_0576 DSC_0579 DSC_0609 DSC_0603

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.