У суботу, 2 квітня, у Франківську відзначили Міжнародний день інформування про аутизм. Жителі Івано-Франківська, небайдужі до проблеми аутизму, одягнулися у блакитне, щоб підтримати людей з таким діагнозом. О 18.00 волонтери ГО “Світанок” провели флеш-моб із запуску повітряних кульок та показали фільм про хлопчика з аутизмом “Після Томаса” в громадському ресторані Urban Space 100 .
2 квітня відзначається Міжнародний день інформування про аутизм. Аутизм поширений у всьому світі незалежно від нації, мови спілкування, кольору шкіри, статусі сім’ї. Не менш поширений він і в Україні. Однак, українці мало що знають про аутизм. Цей день об’єднує родини і людей, дотичних до теми аутизму.
Франківська організація “Світанок”, що на добровільних засадах об’єднує батьків дітей з аутизмом та іншими психо-мовленнєвими розладами, провела в громадському ресторані “Urban Space 100” соціальну акцію “Івано-Франківськ одягає блакитне”, щоб звернути увагу пересічних громадян на проблему аутизму і викликати більше розуміння і сприйняття цієї особливості.
“Якось у Кракові я потрапила на заняття до психолога, який навчав дитину, як вона має пояснити іншим, що у неї аутизм. Це так, як у людей очі можуть бути сині, зелені чи карі, розповідає утизм. Це так, як у людей очі можуть бути сині, зелені чи карі, розповідає логопед-дефектолог, співзасновник ГО “ Світанок ” Олена Єнько. – Людина може бути висока чи низька. Люди бувають з різними особливостями. І дитині так і поснювали: хтось не може говорити, ходити чи бачити, а ти – не можеш розуміти… І якщо ми можемо дитину з аутичним спектром навчити розуміти, що вона особлива, то чому ми не можемо навчити звичайних людей розуміти, що є й інші особливості і ставитися до цього з розумінням?”.
“Сьогодні ситуація у Франківську покращилася. Ми маємо можливість влаштувати наших дітей у навчальний заклад – Угорницьку школу інтернат, – пояснює голова ГО “Світанок” Анастасія Голинська. – З’являється все більше фахівців, які знають як з такими дітками працювати. В нашій організації п’ятеро батьків здобуло додатково психологічну чи логопедичну освіту, щоб краще розуміти свою дитину і легше з нею навчатися. Ми організовуємо навчання, семінари, запрошуємо тренерів зі Львова, Києва, щоб навчити, показати і розповісти педагогам як працювати з такими дітками.”
Волонтери роздали сині та жовті кульки, на яких гості акції написали свої побажання діткам. І всі разом відпустили кульки в небо. Як пояснили організатори, сині кульки – символізували діток з аутизмом, а жовті – із синдромом Дауна. 21 березня якраз відзначали Міжнародний день людини із синдромом Дауна.
Для ГО “Світанок” франківський співак Андрій Гриньків та гурт “Патроничі” записали пісню-присвяту “Ми діти дощу, ми діти неба”.
Після запуску кульок, гостям показали фільм “Після Томаса” про шестирічного Кайла, який боїться всього на світі і не може впоратися зі своїми страхами, і не може поділитися ними зі своїми рідними – він не каже, не спілкується і навіть не розуміє, хто вони такі, його тато і мама. Кайл воліє, щоб його залишили в спокої, в безпеці його аутичного світу. Однак все у його житті змінюється з появою лабрадора Томаса.
Довідка: Вже традиційно увесь світ підсвічує блакитним головні будівлі своїх міст, як-от Ейфелева вежа, Оперний театр у Сідней, Емпайр Стейт Білдінг і т.д. Ця акція має назву Light It Up Blue і відбувається щорічно 2 квітня у Міжнародний день поширення інформації про аутизм.
Comments are closed.