Люди Фото

Франківці дотримуються закону про заборону реклами сигарет

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 18 вересня, в Івано-Франківську Коаліція “За вільну від тютюнового диму Україну” провела прес-конференцію «Два роки без реклами сигарет: як виконується закон та нові форми просування тютюнової продукції».

kurin5

Два роки тому прийняли Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства і стимулювання продажу тютюнових виробів”. Цей закон забороняє усі види реклами тютюнової продукції. На прес-конференції оголосили результати всеукраїнського моніторингу щодо виконання цього закону.

kurin4

Моніторинг проводився в місті Івано-Франківськ та ще в 14-ти обласних центрах України. За цей час знайшли лише три порушення, однак це не стосується Івано-Франківської області.

«Ми дослідили 45 об’єктів міста: кіоски, супермаркети, магазини, – каже голова правління Молодіжного громадського центру «Еталон» Леся Аронець. – Можна сказати, що майже усі дотримуються виконання цього закону. Прямої реклами немає. Ми тішимся, що у нас із цим порядок».

kurin1
Основним завданням спеціалісти наразі вважають відгородити молодь від цієї шкідливої звички. А для цього потрібно повністю заборонити рекламу та підняти ціни на цигарки.

«Заборона реклами сигарет працює тільки в комплексі разом з іншими заборонами, – каже голова правління Регіонального Центру “Життя”, керівник Центру контролю над тютюном Андрій Скіпальський, – тому дуже важливо, щоб ціни на сигарети продовжували зростати, сигарети повинні бути недоступними. Є дані, що повна довгострокова заборона реклами призводить до семи відсотків зменшення поширюваності куріння . Маємо за минулий рік три відсотки, побачимо, що станеться в цьому році».

kurin6 kurin2 kurin7 kurin8

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.