Люди Світ Фото

Франківці будуть заряджати свої гаджети від лавки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 18 серпня, у Франківську презентували проект Вулична Зарядка «Uppy». Відтепер будь-яка людина може підзарядити свій смартфон чи планшет просто посеред вулиці.

DSC_1746

Зарядний пристрій встановили на лавці, біля «Пасажу Гартенберг». Така новація – ідея трьох франківських студентів: Андрія Кулика, Олександра Маланія, Олександра Яблончука та Романа Трощука.

DSC_1762

За словами Андрія Кулика, ідея виникла ще рік тому просто з банальної потреби.

DSC_1771

«Було багато випадків, що смартфон треба було негайно зарядити, а додому ще далеко, – говорить ініціатор проекту. – Подумав, що не один такий і було б добре зробити щось таке корисне для інших».

DSC_1750

Отож, хлопці отримали дозвіл від міської влади на встановлення. Гроші на реалізацію виграли на «Міських грантах» від платформи «Тепле місто». Вартість проекту – 9 тисяч гривень.

DSC_1755

Підзарядити свої смартфони одночасно зможуть дві людини. Заряджатися гаджети будуть за рахунок сонячної енергії – всього за 15 хвилин.

DSC_1756

Організатори не бояться, що лавку чи той пристрій можуть пошкодити, адже панель зарядного пристрою оснащена захисним органічним склом. Воно досить міцне і не боїться пошкоджень.

DSC_1769

Проект планують поширювати по місту. «Чим більше їх буде, тим краще, – говорить Андрій Кулик. Хочемо зробити наше місто більш урбаністичним та наблизити його до зразка європейських міст».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні