Люди

Енергетики просять франківців не спалювати траву біля електроліній

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» застерігає мешканців Івано-Франківщини від спалення трави та сухостою поруч із енергообладнанням та лініями електропередач. Адже такі локальні підпали можуть стати причиною масових пожеж та завдати серйозної шкоди не тільки енергетичному майну, а й життю та здоров’ю мешканців краю.

Оскільки неконтрольований вогонь може перекинутися на дерев’яні опори, пошкодити енергообладнання, призвести до нагрівання та обриву проводу – а це вже реальна загроза ураження струмом не тільки для людей, а й для свійських та диких тварин, що перебувають поруч.

У компанії нагадують, що закон категорично забороняє розводити багаття в охоронних зонах повітряних ліній електромереж. Зазначимо, що охоронні зони відводяться уздовж ліній (і у повітрі, і на землі), їх ширина залежить від напруги лінії, до прикладу, для проводів до 1 кВ охоронна зона становить два метри, 6-10 кВ – 10 метрів.

«Зовсім недавно через спалення трави ледь не загорілася наша підстанція ПС 35/10 «Лісна Слобідка» Коломийського району, – розповідає технічний директор обленерго Олег Сеник, – тільки завдяки пильності нашого працівника, що побачив пожежу та викликав аварійну бригаду, нам вдалося загасити вогонь та уникнути серйозних наслідків. На жаль, такі випадки непоодинокі, ми не втомлюємося нагадувати людям про можливу небезпеку і закликати їх до свідомості».

Енергетики сподіваються на те, що прикарпатці прислухаються до заклику та відмовляться від згубної традиції весняних підпалів.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: