Люди Світ Фото

Експерименти, енергетична безпека та зміни до закону. Євстахій Крижанівський пропонує реанімувати видобуток нафти і газу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу провели засідання вченої ради. Ректор вузу Євстахій Крижанівський у своїй доповіді акцентував на видобутку власних нафти і газу, що вважає основою для підвищення енергетичної безпеки України.

IMG_3614

Про програму енергонезалежності він нещодавно доповідав у Верховній Раді, а нині, у День університету, поділився напрацюваннями та ідеями.

IMG_3626

“Головне завдання цієї програми – енергетична безпека, що означає спроможність держави забезпечити ефективне використання власної паливно-енергетичної бази, – говорить ректор ІФНТУНГ. – А також здійснити оптимальну диверсифікацію джерел і шляхів постачання в Україну енергоносіїв для забезпечення життєдіяльності населення та функціонування національної економіки у режимах звичайного, надзвичайного та воєнного станів”.

IMG_3621

За його словами, ця програма має попередити різкі цінові коливання паливно-енергетичних ресурсів та “створити умови для безболісної адаптації національної економіки до зростання цін на ці ресурси”.

IMG_3623

“ХХІ століття з точки зору енергетики має бути переважно газовим, – вважає Євстахій Крижанівський. – Це стверджує і департамент енергетики США. Україна, що була серед піонерів та світових лідерів у сфері нафто- та особливо газовидобувної індустрії, втратила ці позиції. Наука і промисловість повинні багато зробити, щоб уникнути колапсу вітчизняного паливно-енергетичного комплексу, який зумовлений обвальним падінням обсягів глибокого буріння та сейсморозвідки, зокрема, і хибною економічною політикою. А це призвело до падіння видобутки нафти і газу”.

IMG_3606

Натомість, наголошує ректор вузу, природних ресурсів у нашій країні достатньо, запасів нафти і газу багато, проте зараз їх практично не використовують. Відтак Крижанівський пропонує провести експеримент.

“Створити спеціальну економічну зону, вуглеводневий сектор Прикарпаття, – каже він. – Пропонуємо внести зміни до законодавства України щодо удосконалення системи сплати рентних платежів у нафтогазовидобуванні”.

IMG_3627

Також пропонують внести зміни до податкового кодексу, де б діяли пільги.

“Такі пільги повинні стосуватись усіх суб’єктів господарювання, які працюють на родовищах Прикарпаття, за умови створення онлайн-геоінформаційної системи, відповідно до прозорості видобувних галузей ЕІТІ”.

У програмі пропонують інвестувати кошти у розробку нафтових і газових родовищ. У Раді Євстахій Крижанівський вже розповів про ці ідеї, презентував програму. Залишається лише сподіватись, що влада сприятиме реалізації.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.