Люди Фото

Eco Life Style: іванофранківці вимірювали свій екологічний слід. Фото

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час фестивалю “Eco Life Style”, що пройшов цими вихідними у місті, франківці вимірювали свій екологічний слід — скільки площі планети у гектарах займають, щоб забезпечити себе ресурсами та утилізувати власні відходи.

IMG_7755

Дослідження проводили у рамках освітньої програми “Стале домогосподарство”.

Власний екослід виміряли більше 100 франківців. У середньому вийшло — 2, 41 гектара на кожного. Середній в Україні — 3, 19 га, “ідеальним” же вважається 1, 8 гектара — саме стільки у глобальному масштабі припадає на одного мешканця планети.

IMG_7682

За словами організаторів, такою акцією запрошували усіх охочих подумати, чи раціонально вони використовують ресурси, і що кожен може змінити у своєму стилі життя, щоб зменшити тиск на Землю. Якщо продовжимо споживати тими ж темпами, то до 2030 року людству потрібно буде дві планети, щоб забезпечити себе ресурсами.

IMG_7720

“На розмір потрібної нам площі впливає наш стиль життя і звички, — розповідає координатор освітньої програми “Стале домогосподарство” Галина Гупан — Скільки і як часто споживаємо чи не споживаємо м’яса, яким продуктам надаємо перевагу — свіжим чи напівфабрикатам, місцевого виробництва чи імпортним; яким транспортом частіш за все пересуваємось; чим, як далеко і часто подорожуємо; у якому будинку живемо та зі скількома членами родини; чим опалюємо оселю і яку температуру підтримуємо, які енергоефективні засоби використовуємо; що купуємо; які види відході сортуємо”.

IMG_7707

Цікаво, що у 2014 році на Ярмарку ідей “Івано-Франківськ на шляху до сталого розвитку” програма проводила таке ж дослідження. Тоді встановили середній екослід мешканця міста — 3,14 га.

IMG_7712

На сайті Всесвітнього фонду дикої природи можете виміряти власний екослід. Крім того, отримати поради, як його зменшити.

IMG_7762

Довідково

Екологічний слід — це умовне поняття, що відображає споживання людством ресурсів планети. Це така площа у гектарах продуктивної території, необхідної для виробництва ресурсів, які ми використовуємо, та для переробки і поглинання наших відходів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні