Люди Світ

Джерела кальцію: п’ять альтернатив молоку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кальцій – це головний структурний матеріал для здорових зубів і кісток. Заповнити дефіцит кальцію в організмі можна не тільки за допомогою молока, пише НВ.

94_main

«Що старшими ми стаємо, то важливішу роль для здоров’я відіграє кальцій, – каже американський дієтолог Бріжит Цейтлін, – Цей елемент запобігає розвитку остеопорозу – захворювання, що веде до підвищеної ламкості кісток».

Крім цілісності кісток, кальцій також важливий для роботи м’язів, регулювання нервових імпульсів і серцево-судинної системи, пише Woman’s Health.

Добова норма споживання кальцію повинна становити від 1000 до 1200 мг. У склянці молока міститься близько 300 мг кальцію. Але є й інші, не менш ефективні для поповнення запасу кальцію, продукти.

молоко, milk

1.Тофу. Одна порція цього сироподібного продукту містить близько 860 мг кальцію, а це майже добова норма для людини. Також тофу багатий білком. Бріджит Цейтлін рекомендує додавати шматочки тофу в салат, така страва буде і корисною, і ситною.

2. Лосось. У 200 г свіжого лосося міститься 400 мг кальцію, а в 200 г консервованого лосося – 500 мг кальцію. До того ж, лосось – це відмінне джерело Омега-3 жирних кислот і вітаміну D, який потрібен організму для повного засвоєння кальцію. Також лосось містить білки.

3. Сардини. У стограмовій порції сардин міститься близько 430 мг кальцію. Так само, як і лосось, сардини багаті Омега-3 жирними кислотами і вітаміном D.

4. Нут. Один стакан нуту – це трохи більше 300 мг кальцію. Також в нуті міститься клітковина і білок.

5. Рікотта. Цей італійський вершковий сир є відмінним джерелом не тільки кальцію, але і білка. Щоб сир був ще смачнішим і містив ще більше кальцію, дієтолог Бріжит Цейтлін радить їсти його з фруктами (чорницею, персиком, грушею або апельсином) і мигдалем.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.