Люди

Двоє українських скрипалів увійшли до півфіналу одного з найпрестижніших конкурсів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
27-річні українські скрипалі Владислава Лученко та Олексій Семененко потрапили до півфіналу конкурсу Queen Elisabeth International Music Competition of Belgium.

Про це зазначається на сайті конкурсу, пише УП.

16 травня будуть оголошені імена 12 фіналістів конкурсу з поміж 24-ох, які сформували список півфіналістів. Переможці будуть відомі 30 травня.

Владислава Лученко народилась у Києві. В п’ятирічному віці почала займатися музикою. У 1994 році вступила до Київської спеціальної музичної школи-інтернату ім. Миколи Лисенка. Під керівництвом доцента, заслуженої артистки України Ярослави Рівняк Владислава в дев’ятирічному віці здобула свою першу перемогу на міжнародних конкурсах (конкурс Ярослава Касіяна в чешскому місті Усті над Орліца).

За роки навчання в школі імені Лисенка Владислава стала лауреатом шести міжнародних конкурсів в Чехії, Німеччині, Україні та Росії.

Навчалась у Цюріху в Академії Музики, Мистецтв та Театру під керівництвом знаменитого професора Захара Брона.

(послухати гру Владислави можна ось тут)

У активі дівчини – чимало престижних нагород серед них друга премія на 17 Міжнародному Конкурсі Скрипалів Andrea Postacchini в Італії у 2010 році, раніше вона здобувала третю премію цього конкурсу.

Тоді ж, у 2010 році, скрипалька здобула Першу Премію на Міжнародному Конкурсі Rahn Music в Цюріху (Швейцарія).

Олексій Семененко родом з Одеси. Там він закінчив Одеську середню спеціальну музичну школу-інтернат ім. П. С. Столярського, після чого навчався в Одеській державній музичній академії імені А. В. Неждановоі та Вищій школі музики в Кельні (Німеччина).

У 2010 році він здобув третє місце на 6-му конкурсі ім. Паганіні в Москві, у якому брали участь 42 скрипалі з 16 країн світу.

(послухати гру Олексія можна тут)

Queen Elisabeth International Music Competition of Belgium – конкурс академічних музикантів вважається одним з найпрестижніших і найважчих у світі.

Спочатку конкурс проводився по трьох номінаціях, серед скрипалів, піаністів і композиторів, по кожній номінації – раз у чотири роки: в 1951 року змагались скрипалі, в 1952 рцоі піаністи, в 1953 році композитори, четвертий сезон був вільний, а потім цикл починався заново.

Надалі ця регулярність була порушена, а в 1988 році була додана четверта номінація – академічний вокал.

Конкурс названий на честь королеви Бельгії Єлизавети, що патронувала його створення. Конкурс уважається продовженням Конкурсу імені Ізаї, що проводилося в 1937-1938 роках.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.