Люди Світ

Олександр Коба та Катерина Гладка стануть учасниками літньої письменницької резиденції “Станіславський феномен” у Фраківську

Google+PinterestLinkedInTumblr

ГО «АРТ-лабораторія «КОРАЛЛІ» та літературна агенція «Discursus» провели конкурс на участь в Резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен – 2016». За рішенням журі у складі Тараса Прохаська, Володимира Єшкілєва, Галини Петросаняк, Василя Карп’юка та Віталія Чупака, липневими гостями резиденції стануть Олександр Коба з Полтави та Катерина Гладка з Києва, повідомляє discursus.com.ua

10410051_4303754090256_981412166_n (1)                   DSC_2173

Олександр Коба у своїй заявці на участь в резиденції зазначив, що пише з дитинства, проте “серйозно” працює над текстом років зо п`ять.
Два роки тому відклав усі твори, над якими працював і з того часу пише книгу, яка розповідає історії абсолютно різних людей через портсигар, що мандрує з кишені до кишені з часів першої світової до сьогодення.
Книга спирається на рідкісні (і не дуже) історичні документи (періоду 1909-1952 року) та власний досвід участі в бойових діях (в АТО), на Майдані, археологічних розкопках та ін.
Крім прози до Майдану писав пісні (і музику до них). Мав свій фолк-рок гурт, з яким близько року виступали на різних фестах.
Крім прози і поезії, рік тому почав пробувати себе у документалістиці. В цьому році відзняв перший авторський фільм.
Історик за освітою. За місяць до випуску з ВУЗу віддав дописану магістерську роботу і пішов добровольцем у АТО. Воював у Пісках у складі добровольчого полку “Дніпро-1”.
До війни займався просвітницькими проектами. В 2012 році створив громадський рух “ЗЛАМ стереотипів”, який організовував у Полтаві культурні, мистецькі та просвітницькі заходи. В листопаді 2013 року став ініціатором Полтавського Майдану та був координатором до останнього дня. До війни також займався ковальством. У зв`язку з погіршенням здоров`я після другого поранення в 2016 повернувся до цивільного життя.
Катерина Гладка народилася в Києві. Закінчила спочатку бакалаврат Інституту журналістики КНУ Шевченка, згодом магістратуру Українського Католицького Університету за спеціальністю журналістики.
Журналістка, блогерка, співавторка кількох видавничих проектів, поетка.
Цікавиться відеопортретистикою, нон-фікшн, поєднаннями різних видів мистецтва, міжкультурними процесами в різних країнах світу. Об’їхала 31 країну, аби краще познайомитися з історіями людей і місць в світі.
Живе і працює в Києві. В даний момент працює в англомовній редакції телеканалу ГФ Перший.

cropped-head

Протягом 30 днів з 1 липня резиденти мешкатимуть в Івано-Франківську в молодіжному хостелі «Феномен»  із забезпеченням харчування в місцевих арт-кафе. Проживання в хостелі – унікальна можливість спілкування з цікавими людьми – мандрівниками, музикантами, письменниками, яких життя закидає до міста. Крім того, резиденти стануть учасниками мистецьких експедицій в карпатські села, проведуть уїк-енд в столиці сирних коників – Брустурах, отримають путівку на тиждень до ХАТИ-МАЙСТЕРНІ (с. БАБИН, Косівський район).

Нагадаємо, що одним з найактуальніших “дарів” резиденції залишаються спільні трапези з культовими письменниками з Івано-Франківська – Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Юрком Іздриком, Володимиром Єшкілєвим, Галиною Петросаняк та ін.

Резиденти повинні за підсумками кожного тижня писати есе розміром 3-5 тисяч знаків, які оперативно публікуватимуться в низці авторитетних ресурсів. Також ці тексти увійдуть до альманаху, який буде видано за підсумками кількох заїздів. Перший альманах за підсумками 2013-2014 рр. вийшов вкінці 2014 р.

Разом з тим резиденти зобов’язані періодично спілкуватися з місцевими журналістами для висвітлення подій навколо Резиденції.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.