Люди

Другу хвилю грипу в Україні чекають у лютому – МОЗ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За даними центру грипу та ГРВІ, наразі спостерігається зниження рівня захворюваності. Україну може сколихнути ще одна хвиля грипу, яка очікується з лютого до початку квітня. Про це заявила керівник центру грипу та ГРВІ при МОЗ України Тетяна Дихановська, повідомляє телеканал 112 Україна.

«Другої хвилі грипу ми очікуємо, починаючи із лютого до початку квітня. Діти вийдуть із канікул на заняття. Це тісний контакт і можливість швидкої передачі інфекції», – зазначила Дихановська.

За її словами, наразі зафіксовано тенденцію до зменшення захворюваності, проте ці дані можуть не відображати реальної картини.

«Зараз ми спостерігаємо закономірну тенденцію до зменшення захворюваності протягом першого тижня року. Це пов’язано із новорічними святами та канікулами у навчальних закладах. Проте ми бачимо, що в 13 областях України показники захворюваності перевищили епідеміологічні пороги від 2,5% у Херсонській області до 58% у Черкаській», – додала очільниця центру грипу та ГРВІ.

Нагадаємо, епідемія грипу продовжує ширитись Україною, проте інтенсивність захворюваності зменшилась – епідеміологічний поріг перевищений у 21 області. Лише в Луганській, Івано-Франківській, Донецькій та Харківській областях фіксують показники нижчі епідемічного рівня.

Протягом тижня з 25 грудня по 1 січня на грип та ГРВІ захворіла 369 151 особа. З них 57,8 % – діти віком до 17 років. Втім, показник захворюваності серед населення України на 12 % менший попереднього звітного тижня.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні