Люди

“Доступні ліки” тепер зможуть отримати вагітні, хворі з проблемами шлунку та депресією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Програма зарекомендувала себе досить успішно: в залежності від регіону “Доступні ліки” щомісяця отримують від 100 до 200 тис пацієнтів у понад 6,6 тис аптек.

Щомісяця пацієнти використовують на 150 тис рецептів більше, ніж попереднього. Бюджетом цього року на реалізацію програми передбачено 700 млн грн, у наступному році ця цифра має збільшитися до 1 млрд грн.

МОЗ вносить до програми “Доступні ліки” вагітних жінок у першому триместрі, людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та хворих на депресію. Про це йдеться у постанові Кабміну, яку мають прийняти цього тижня, інформує прес-служба МОЗУ.

“За рішенням міністерства та за рекомендацією національних та міжнародних експертів до програми планують додати ліки по трьох нових нозологіях 9 МНН: для лікування виразки та хронічних гатроентерологічних патологій, депресивних станів й анемії вагітних. За попередніми підрахунками це обійдеться бюджету у 300 млн грн”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього, до програми додадуть ліки “Лозартан” та “Глібенкламід” для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.