Люди

До природи з любов’ю. У центрі Франківська встановили контейнер для збору пластикових кришечок (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Контейнер у вигляді серця символічно встановили на День закоханих у центрі міста, біля скверу Міцкевича. Сюди франківці можуть приносити пластикові кришечки, з яких потім у майстерні EcoREactive будуть робити пластикові вуличні меблі. Це ініціатива команди волонтерів «Гірський рятувальний центр», пише Репортер.

Гірський рятувальний центр, кришечки, контейнер, Франківськ

За словами координаторки проєкту EcoREactive Наталії Гасюк, ці кришечки переробляються у майстерні на території Локомотиворемонтного заводу. І там їм дають шанс знову служити людям.

За два роки наша команда вже переробила близько двох тонн пластику, – говорить Наталя Гасюк. – Цей пластик ми повернули у громади Івано-Франківщини та Львівщини у вигляді наборів для лавок. Сьогодні вже 25 лавок служать на дитячих майданчиках та в місяцях громадського відпочинку. Для того, аби люди могли мати місце, куди приносити ці кришечки, ми зробили такий спеціальний контейнер. Вирішили приурочити до Дня закоханих. Ми собі для себе його назвали – «Зелене серце природи».

Гірський рятувальний центр, кришечки, контейнер, Франківськ

До теми: Кришечки, здавайтеся! У Франківську активісти робитимуть з пластику меблі (ФОТО)

Для переробки підходять усі кришечки типу HDPE або PEHD (2). Це кришечки від пластикових пляшок, а також ємкості від побутової хімії та косметичних засобів.

Якщо ви побачили пластикову тару з викарбуваним трикутником, всередині якого є цифра «2», вона підлягає переробці.

Волонтери будуть періодично забирати кришечки на переробку. А після перемоги, відновлять екскурсії в майстерню, аби люди побачили як пластик, який 500 років може розкладатися у природі, а може повернутись і бути корисним.

Допомагали зі встановленням контейнера працівники Івано-франківської міської аварійно-рятувальної служби (МАРС).

Гірський рятувальний центр, кришечки, контейнер, Франківськ

З волонтерами ми співпрацюємо близько двох років і за цей час наші працівники зібрали понад 10 кг кришечок і не тільки, а й пластику типу «2», – говорить працівник служби Олег Лемчак. – Передали їм, бо вони роблять корисну справу для міста. Тепер відгукнулися на прохання виготовити й встановити контейнер для збору кришечок. Поставили його у такому місці, де ходить багато людей. Закликаю усіх мешканців і гостей міста не викидати кришечки у смітник, а саме сюди.

Гірський рятувальний центр, кришечки, контейнер, Франківськ

Одразу після встановлення контейнера, його вже почали заповнювати. Люди принесли кришечки, які вони назбирали вдома. Серед них і Оксана Моспанюк. Має пів торби кришечок.

Ми й на роботі з колегами вже давно збираємо кришечки, відколи дізналися про цю ініціативу та майстерню, – говорить Моспанюк. – Вони переробляють пластик, і це дійсно буде зменшувати негативний вплив на довкілля. І зрештою, наших дітей треба вчити сортуванню сміття.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.