Відео Люди

Діти з Івано-Франківщини роблять ляльки-обереги для військових

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дитячі обереги для військових. На Прикарпатті у селищі Лисець цілою школою вирішили підбадьорити українську армію і гуртом створити захисні обереги. Кожен з дітей обирав своє – хтось малюнок, хтось аплікацію. Найбільше охочих прийшли на останній майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок. Цією справою зацікавились навіть хлопці.

4ef4415d7f549a0dc94aa4c99-400x300

П’ятикласник Дмитро Мальнєв уперше взявся за тканину та нитки – робить стародавній оберіг для українських військових – ляльку-мотанку. Поралися удвох із сусідом по парті, допомагала й наставниця.

“Я робив ляльку вперше. Найважчий елемент в ньому голова. Її тяжко обмотувати, мені б не вдалось без посторонніх”, – говорить Дмитро Мальнєв, п’ятикласник Лисецької НВК.

У доробку восьмикласниці Світлани Микитюк – вже добрий десяток ляльок-мотанок. Дівчина каже: головне не техніка! Вся сила оберега – у словах, які промовляє автор під час мотання.

“За відвагу, за те, щоб повернулись живими, що Вас дочекались додому, за те, щоб в країні був мир, щоб ніхто ніколи більше не воював, щоб тому, кому даруєш цю ляльку, щоб усе збувалось”, – говорить Світлана Микитюк, восьмикласниця.

Та й матеріали для цього оберега – нехитрі, розповідає шкільна наставниця Марія Солтан. Кукурудзяний качан, шматок тканини – обов’язково білої, як символ чистих й світлих побажань, кольорові нитки – це все, що потрібно для мотанок.

Раніше їх для військових робила зі старшокласниками. Тепер долучились й інші школярі.

“5, 6, 7, 8 класи. От зараз вибачите такий майстер-клас, який ми організували вперше, з різних класів зібрались учні, які з радістю відгукнулись”, – говорить Марія Солтан, директор Лисецького НВК.

Крім ляльок-мотанок – діти роблять для українських солдатів паперових янголят, готують малюнки, пишуть листи з теплими словами і віршами. Уже найближчим часом дитячі обереги відправлять на Схід – разом із гуманітарною допомогою від мешканців селища.

Джелело: Подробности

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні