У Франківську Карітас організував поїздку до Галицького НПП для дітей, що відвідують центр соціально-психологічної допомоги на базі організації. Там діти знайомилися з дикими звірями та слухали про них історії.
«Ми намагаємося донести дітям, що природу потрібно не лише експлуатувати, а й берегти її, – каже екскурсовод Іван Голійчук, – вчимо їх бути співчутливими до поранених тварин та птахів, аби вони допомагали братам нашим меншим».
До теми: Звірі тут не для розваг. У Центрі реабілітації Галицького НПП лисиці живуть на деревах (ФОТО)
Деякі тварини тут виросли, до життя у дикій природи вони не пристосовані, тому так і залишаться у Галицькому природному парку. Інші – потрапили сюди на реабілітацію та за деякий час повернуться у дику природу. Останні, кого привезли на реабілітацію – це лелеки.
«Це надвірнянські птахи, що потрапили у яму з нафтопродуктами, – розповідає екскурсовод, – а напередодні привезли нам лелеченят з Тернопільської області, там стався буревій і птахи попадали з гнізд, поламали ноги та крила».
До теми: До Галицького Національного парку приїдуть червонокнижні бурі ведмеді
Діти, навіть, мали можливість зайти у вольєр для ведмедів, звісно, за їх відсутності. Незабаром сюди заселять бурих ведмедів з Херсонщини. Там тварини утримувалися в неналежних умовах, тому вирішили перевезти хижаків у Галицький національний природний парк. Та найбільше дітей зацікавила вовчиця Петра, яку привезли сюди з Рівненського зоопарку.
Діти досхочу погуляли парком, побачили мурашник-гігант, дізналися про різні види хвойних дерев, побували у музеї природи та зробили безліч фотографій на згадку.
Поїздка у Галицький національний природний парк відбулася у рамках проекту «Національна мережа центрів для дітей та сімей» за фінансової підтримки МБФ «Карітас України».
Comments are closed.