Люди

Десь колись в якійсь країні хтось когось по морді ляпнув. Про Мукачеве, ЗМІ та хлопчика-заручника

Google+PinterestLinkedInTumblr

На сайті “Сектор правди. Про війну з передової” опублікували матеріал щодо конфліктів у Мукачевому та те, як інформацію про це подають деякі українські ЗМІ.

Pravyi_Sektor_(Right_Sector)_flag._Euromaidan,_Kyiv,_Ukraine._Events_of_February_22,_2014.

Читайте також: У Мукачевому – стрілянина й вибухи, горить заправка, є жертви.

Звісно, ми чекали зворотного удару від провладних ЗМІ після їх невдачі у справі мукачівського ПС. Навіть ставки у ДУК-інфо робили, що це буде – наїзд на місцевих фермерів з метою відняти моркву на потреби ДУКу, чи перерозподіл коштів від кришування місцевих будинків розпусти. Але версію про шестирічного хлопчика у заручниках ми не розглядали. Просто не сподівались на такий примітив.

Події 11 липня у Мукачево буквально поставили на вуха ДУК-інфо. І не тільки нас, – всі інформаційні підрозділи ПС працювали у режимі «воєнного часу». Дзвінки, перемовини зі ЗМІ. Відповіді на питання, з’ясування ситуації у учасників подій… І тривога – тривога – тривога… Адже там, у лісі – наші побратими. Ми добре знаємо, хто з них на що здатен. Серед них двоє загиблих (тепер, схоже, що вже троє), четверо поранених. Їх переслідує вся міліцейська мукачівська кліка, підконтрольна місцевим «божкам» з їх награбованими у простих людей капіталами.

Перші повідомлення у ЗМІ дихали неприкритим злорадством. Як тільки не називали закарпатський ЗБАТ. І терористами, і бандитами, які намагаються переділити територію впливу з місцевими гангстерами, і відморозками, і розпалювачами війни на Закарпатті, і прибічниками путіна… Коротше, «погуляли на всі гроші, порвали дві гармошки».

По мірі надходження більш достовірної інформації, риторика змінювалась. Уже і депутат Ланьо став не таким білим і пухнастим, і ПС – не такими вже й терористами. За два дні меседжі змінились радикально. Суспільство, яке на власній шкурі і кишенях відчуло наслідки війни на Сході, примусило ЗМІ констатувати: щоб не допустити кривавих сценаріїв у інших регіонах, часом треба діяти швидко і жорстко. І, гадаю, перемовини очільників ВПР ПС не були би такими успішними, якби справжні «розклади» у Закарпатті не були відомі в АП та СБУ.

У криміналу Закарпаття – подвійне дно. За розподілом кордону на сфери впливу (читай, прибутку) там завше стояли міркування з сепаратистськими «вусами». Не даремно ж бойовики ДНР висловили «співчуття» своїм колегам із ЗНР, а перше відео з місця подій заперезентувало джерело ДНР. Скріни сторінок соцмережі, що доводили причетність бандитів Ланьо до сепаратистів Сходу, поставили у цій історії жирний знак питання.

Але чомусь ЗМІ цей знак не поставило. І чому б то?

Замість, з’явилась інформація з невідомого джерела про розіп’я… даруйте, взятого у заручники шестирічного хлопчика.

Першою історію бідолашної дитини запостила УкрПравда, ссилаючись на маловідомий ресурс PMG. Проходимо за посиланням. ПМЖ ресурсу – Мукачево. Стає трохи зрозумілим, хто замовляє музику, адже не важко здогадатись, хто утримує Мукачівські ЗМІ. Але і на самому ПееМЖе немає нічого конкретного. Якесь джерело когось повідомило, що ніби-то… При чому заголовок про хлопчика має знак запитання. Майже по Горькому: «А чи був хлопчик? А може, хлопчика й не було?». УкрПравда передруковує цю нісенітницю, вказуючи непевне джерело. Але знака питання у заголовку вже немає. І понеслось.

ДУК-інфо складає список безвідповідальних ЗМІ, що виносять на розсуд громадськості неперевірені міфи з посиланням на непевні джерела. Список поповнюється щохвилини. Істерику у ФБ підігріває Святослав Цеголко. Сповіщаючи про міф так, що всі приймають його за реальність. Істерію підігрівають боти. І хвиля наступної інформаційної атаки на ПС понеслась по країні.

У цій країні є відповідальні ЗМІ? Є хоч один ресурс, який відповідає «за базар»? Є відповідальні чиновники, що думають, перед тим, як ляпнути щось у ФБ? Чи ми вже геть з глузду з’їхали?

ДУК ПС знову заганяють у становище, коли потрібно всім доводити «я нє такая, я жду трамвая»?

У ДУК-інфо є кілька питань до колег-журналістів:

– А ви перевірили цнотливість проживаючих у радіусі дії 1 ЗБАТу бабусь-пенсіонерок? Мо’ не дай Бог, там когось зґвалтували?

– Чи не знаходили на місці перебування втікачів кісток з’їдених малюків?

– І чи не наніс 1 ЗБАТ шкоди ареалу снігурів у околицях Мукачево…ну, чи синичок, з огляду на пору року.

Сумно дивитись, як наші ЗМІ стрімко скочуються до рівня лайф ньюз…

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.