Люди

Денісова відреагувала на погрози мера Івано-Франківська звільнити невакцинованих

Google+PinterestLinkedInTumblr
Омбудсмен Людмила Денісова направила листа міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу через його погрози позбавити премій і скоротити працівників виконавчого комітету міськради, які не захочуть вакцинуватися проти коронавірусу.

Як повідомляє Офіс Омбудсмана, під час моніторингу соціальної мережі Facebook уповноваженим ВРУ з прав людини було виявлено повідомлення Марцінківа про те, що працівники виконавчого комітету міськради мають бути 100% вакциновані. А в разі відмови від щеплення, за його словами, до них будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу, зокрема, звільнення.

«Задля недопущення порушення конституційних прав працівників, за ініціативою Омбудсмана було направлено лист до міського голови м. Івано-Франківськ, в якому наголошено на обов’язковості дотримання Конституції та законів України. Стаття 43 Конституції України гарантує право кожного на працю і захист від незаконного звільнення», – йдеться в повідомленні.

Денісова зазначила, що згідно з наказом МОЗ від 24 грудня 2020 року, вакцинацію від коронавірусу визначено як добровільну для всіх груп населення та професійних груп. А Кодексом законів про працю України заборонена будь-яка дискримінація в сфері праці.

Крім того, уповноважена звернула увагу на те, що в своїй резолюції 2361 (2021) Парламентська Асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і ніхто не може зазнавати політичного, соціального або іншого тиску для її проходження.

Нагадаємо, 31 серпня Марцінків опублікував у Facebook допис, у якому дав працівникам виконавчого комітету міськради два тижні на вакцинацію від COVID-19.

«Працівники виконавчого комітету міськради мають бути 100% вакциновані! Єдина «відмазка» – це коли лікар підтверджує протипоказання і виписує довідку. Подобається-не подобається, ми є приклад для всіх.

Не хочете вакцинуватися – заяву на звільнення. Інакше буде депреміювання і скорочення.

Це людей ми можемо мотивувати, закликати. А працівники міської ради повинні бути вакциновані. Даю два тижні», – написав міський голова.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.