Люди Світ

Центр Франківська може залишитись без світла – Нижник проти нової підстанції

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Прикарпаттяобленерго» отримало відмову від Дмитра Нижника, головного архітектора Івано-Франківська, на будівництво підстанції, яка може вирішити проблему браку потужності у центральній частині міста.

orangebulbs[1]

Дозвіл на будівництво розвантажувальної трансформаторної підстанції у сквері за медакадемією, обленерго отримало ще у 2013 році. Три роки пішло на узгодження всіх деталей, відведення землі та підготовку проекту, та вже на завершальному етапі, коли всі формальності дотримані, кошти на будівництво передбачені в інвестиційній програмі на 2016 рік, енергетики отримали відмову від головного архітектора Івано-Франківська.

Головна причина відмови — енергооб’єкт не буде вписуватися в архітектурний ансамбль міста.

«Ми запропонували різні види дизайну, форми та розміру підстанції, — розповідає технічний директор Олег Сеник. — Ми навіть готові перетворити її на арт-об’єкт, залучивши до оздоблення художників і скульпторів, така практика є в Європі. Однак міська архітектура не йде на компроміси».

Замість обраної ділянки енергетикам пропонують нове місце — у дворі дитячої стомполіклініки. Однак будівництво тут неможливе, адже воно порушить пожежні й санітарні норми.

«Будувати підстанцію на запропонованій альтернативній ділянці ми не можемо, адже це буде порушенням усіх можливих норм, — додає Олег Сеник. — Навіть, якщо ми знайдемо інше нове місце, то процес оформлення документів знову займе 2-3 роки, в той час, як тут ми можемо завершити усі роботи вже до кінця літа».

В енергокомпанії зазначають, що активний розвиток бізнесу в центрі Івано-Франківська потребує нових потужностей, старі мережі не витримують навантажень. Загалом для нормального енергозабезпечення центру треба збудувати мінімум три розвантажувальні трансформаторні підстанції. Але за такого ставлення міської влади реальністю може стати те, що зовсім скоро Івано-Франківськ опиниться на порозі енергетичного колапсу.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.