Люди

Американський офтальмолог консультує франківців у ЦМКЛ (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дружній візит. Американський офтальмолог Пол Рунге погодився кілька днів консультувати пацієнтів Франківської центральної міської клінічної лікарні. За його плечима понад три десятки років роботи в різних країнах світу. Та до України приїхав уперше.

Нині доктор медичних наук офіційно на пенсії й активно займається волонтерством. Каже – те, що відбувається у нас в країні не могло залишити байдужим. Тож вирішив підтримати тутешніх лікарів, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Я вважаю що моя подорож вже є успішною, я подивився як тут працюють лікарі. І насправді у плані роботи, в плані спілкування з пацієнтами, протоколів надання допомоги – це все не дуже відрізняється від того, як я працюю в США., – говорить доктор медичних наук, лікар-офтальмолог Пол Рунге. – Єдина відмінність – обладнання. Це те, чим я намагатимусь допомогти лікарні в майбутньому.

Із самого ранку Пол у кабінеті – разом із місцевими офтальмологами проводить обстеження. Зокрема пацієнтів із діабетичною ретинопатією. Це захворювання сітківки ока, яке при прогресуванні може призвести до сліпоти. Зустрічається воно часто і потребує довгого лікування.

Зазвичай це пацієнти хронічні, лікування потребує в когось рік, в когось два в когось три місяці, – каже лікар-офтальмолог ЦМКЛ Юлія Масляк. – Усе залежить від вчасно виявленого діагнозу. Так само наш доктор лікує ці патології хірургічно. Можемо навчитись чогось нового в цікавих людей з інших країн.

Не лише навчання для лікарів та інтернів, але й допомога з обладнанням та налагодження нових зв’язків. В лікарні сподіваються – співпраця з американським офтальмологом буде довгостроковою.

У Франківську Пол пробуде ще декілька днів. Далі знову вирушить за кордон та обіцяє – обов’язково повернеться знову.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні