Люди

28 липня – День української державності, хрещення України, день Володимира

Google+PinterestLinkedInTumblr

28 липня 2022 року в Україні вперше святкують День української державності. Запровадити нове державне свято саме в день хрещення України запропонував Володимир Зеленський. Відповідний указ він підписав у серпні, пише Репортер.

Також 28 липня православні християни відзначають день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира і День Хрещення Русі. Усіх Володимирів вітають з іменинами.

День Володимира новини Прикарпаття

Образ Володимира шанують здавна – як правоохоронці, так і військові. Крім того, моляться перед іконою й люди зі слабким зором або важкохворі. Адже є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю недугу.

Зазвичай перед іконою святому рівноапостольному князю Володимиру моляться:

  •  про позбавлення від зовнішніх ворогів,
  • про зміцнення у вірі,
  • про припинення внутрішніх чвар.

Згідно з народним календарем, 28 липня наступала середина літа. Жінки відзначали день Матінки Уліти,  їм належало добре відпочити.

Читайте: Простір «Filter». Херсонці з франківцями відкрили місце для переселенців, аби знаходити друзів

У поле і зовсім не варто було виходити 28 липня, оскільки вважали, що там розгулює нечиста сила. Говорили, що жнива 28 липня – це не до добра.

Що не можна робити 28 липня

День Хрещення Русі – дуже велике свято, тому церква не рекомендує займатися важкою фізичною працею і домашніми клопотами. Зокрема, заборонено влаштовувати генеральне прибирання, велике прання і готування, а також працювати на городі. Можна займатися тільки тими домашніми справами, без яких не обійтися – наприклад, приготувати їжу і помити посуд.

Вкрай не бажано в цей день свариться, ображатися та ображати інших, заздрити, злитися і проявляти інші негативні емоції. Постарайтеся провести цей день у святковому настрої.

Церква закликає утримуватися від гучних застіль, переїдання і зловживання алкоголем.

«Спекотний серпень» – гаряча пропозиція від «Репортера»!

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.