Культура

Українська опера Chornobyldorf вперше прозвучить на британському радіо

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 11 березня, відбудеться світова аудіорем’єра опери Chornobyldorf композиторів Романа
Григоріва та Іллі Разумейка, засновників лабораторії сучасної опери Opera Aperta. Трансляцію веде BBC Radio 3, повідомляє Репортер.

Аудіозапис є повною версією прем’єри вистави на Гадерсфілдському фестивалі у Великій Британії. Це найбільша міжнародна подія у сфері сучасної та експериментальної музики. Минулого року саме цей український твір відкривав фестиваль.

За жанром Chornobyldorf — археологічна опера

Твір розповідає про нащадків людства, які вижили після численних катастроф і намагаються відродити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Герої вистави мандрують між руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів, галерей. Їхній шлях супроводжується народним та класичним співом, танцями та музикою на унікальних інструментах.

Люди доби Чорнобильдорфу досліджують трансформації, яких зазнав новий світ, а також розмірковують про природу кліматичних та енергетичних катастроф. Зокрема, у відеоперформансах.

Зйомки проходили поблизу Чорнобильської зони та поряд із Запорізькою атомною станцією. Остання досі перебуває під окупацією російської армії. Автори опери переконані: такі дії агресора — пряма загроза добробуту всього світу. Про це варто наголошувати всіма доступними способами — і на дипломатичних зустрічах урядовцям, і зі сцени, з екранів, з радіо пересічним громадянам.

Незважаючи на вагому підтримку України з боку Європи, життя за кордоном протікає звично, – каже композитор Ілля Разумейко. – Люди ходять у кафе, гуляють, проводять фестивалі, відвідують філармонії та концерти. Живуть собі спокійним, комфортним життям. Тому до них треба достукатися різними видами мистецтва, доносити їм різноманітний український контент. Тоді є шанс, що іноземці зможуть осягнути всю картину руйнації України, яку бачимо ми з вами.

Прем’єра твору відбулась 2020 року в Києві, в Мистецькому Арсеналі, за продюсування агенції рroto produkciia. Невдовзі опера увійшла в топ-6 світових музично-театральних перформансів за версією Music Theater Now.

Читайте: Роман Григорів: «Мені цікава музика зі снів»

Попри повномасштабну війну в Україні, артисти вже в березні 2022-го відновили репетиції та оновленим складом команди вирушили на гастролі за кордон. Так, Chornobyldorf побачили глядачі у Нідерландах, Австрії, Англії, Литви. А вже цієї суботи разом із живою музикою з усієї Великобританії Chornobyldorf зазвучить на BBC Radio 3.

Приєднуйтесь!

Коли: 11 березня о 22:00 за британським часом.

Де: трансляція за посиланням

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.